Veidai

2017.06.08 13:40

Lenkų alpinistui, neteisėtai kirtusiam Tibeto ir Nepalo sieną, 10 metų uždrausta kopti į Nepalą

BNS2017.06.08 13:40

Lenkų alpinistas, nelegaliai kirtęs Kinijai priklausančio Tibeto ir Nepalo sieną Everesto viršukalnėje, 10 metų negalės kopti į Nepalo kalnus ir bus deportuotas iš šalies, ketvirtadienį pranešė vienas pareigūnas.

49 metų Januszas Adamas Adamskis praėjusį mėnesį pasiekė aukščiausio pasaulio kalno viršūnę šiauriniu maršrutu iš Tibeto, o nusileido pietiniu maršrutu Nepalo pusėje, sakė Nepalo alpinizmo departamento pareigūnas Durga Dutta Dhakalas. Pasak jo, lenkas neturėjo nei Nepalo vizos, nei leidimo kopti į Everestą.

D. D. Dhakalas informavo, kad Alpinizmo departamentas 10 metų uždraudė J. A. Adamskis kopti į Nepalo kalnus ir perdavė jo bylą Imigracijos departamentui, kuris veikiausiai deportuos vyrą iš šalies.

J. A. Adamskis yra jau antras užsienietis, šiemet patekęs Nepalo pareigūnų nemalonėn dėl kopimo į Everestą.

Kiek anksčiau ant Everesto buvo suimtas Pietų Afrikos Respublikos pilietis Ryanas Seanas Davy, nes jis kopė į kalną nesumokėjęs 11 tūkst. dolerių (apie 10 tūkst. eurų) mokesčio už leidimą. Šios pajamos neturtingai Himalajų valstybei yra labai svarbios.

Per pavasario alpinizmo sezoną Everesto viršūnę tiek maršrutais iš Nepalo, tiek iš Tibeto bandė pasiekti šimtai alpinistų ir jų gidų. Sezonas baigėsi praėjusią savaitę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt