Veidai

2017.06.07 12:35

Interjero dizaine ir gyvenimo būde – nauja skandinaviška tendencija „Lagom“

LRT KULTŪROS laida „Euromaxx“, LRT.lt2017.06.07 12:35

„Nerėkiančios“, paprastos, tyros spalvos, šilumos suteikiantys audiniai ir įvairios natūralios medžiagos, paveikslai su jūros peizažais ir augmenija – taip atrodo namai, įrengti pagal naujausią skandinavišką tendenciją – „Lagom“. Nors šis stilius labiausiai atsispindi interjero dizaine, jo apraiškų galima rasti ir besikeičiančiame skandinavų gyvenimo būde, sako tinklaraštininkė iš Švedijos Niki Brantmark.

„Terminas „Lagom“ yra skandinaviškų namų esmė. Architektui svarbiausia pasirūpinti, kad patektų kuo daugiau šviesos. Architektūra – labai apgalvota, ir viskas, kas suprojektuota, yra funkcionalu. Drauge viskas, kas suprojektuota, turi savo formą, yra gryna ir estetiška“, – apie naują koncepciją pasakoja N. Brantmark ir priduria, jog pats žodis „Lagom“ reiškia „pakaks“ arba „saikingai“.

Anot Švedijoje gyvenančios tinklaraštininkės, „Lagom“ labai padeda atrasti gyvenimo pusiausvyrą, pvz., derinti asmeninį gyvenimą ir darbą. „Jei visą dieną praleidžiate prie darbo stalo, būsite pavargę, o po kelių valandų, praleistų darbe, tapsite mažiau produktyvus. Bet jei padarysite pertraukėlę, neskubėsite, atsikelsite nuo stalo, išgersite kavos, vėliau būsite kur kas produktyvesnis“, – aiškina tinklaraštininkė.

Jos mintims pritaria ir Švedijos dizaino centro direktorė Birgitta Ramdell: „Gyvename labai neramiais laikais, vis daugiau kalbame apie klimato kaitą, ekologišką produkciją ir vartojimo mažinimą. Mes suinteresuoti geriau paskirstyti turimus išteklius, kad paliktume ir ateinančioms kartoms. „Lagom“ čia vaidina labai svarbų vaidmenį.“

Plačiau – LRT KULTŪROS laidoje „Euromaxx“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt