Veidai

2017.06.05 11:50

Gražiausio Europos pašto ženklo rinkimuose – Biržų pilis

BNS2017.06.05 11:50

Gražiausio Europos pašto ženklo rinkimuose Lietuvai šiemet atstovauja ženklas su Biržų pilimi.

Gražiausio pašto ženklo rinkimus organizuoja Europos paštus vienijanti asociacija „PostEurop“ ir šiemet europiečiai kviečiami balsuoti už Senojo žemyno pilis, pranešė Lietuvos paštas.

Kasmet vieną temą Europos pašto ženklų serijai išleisti skelbianti „PostEurop“ šiemet bendru Europos saugumo ir stiprybės simboliu pasirinko pilis ir visi paštai pristatė filatelinius gaminius gynybinių tvirtovių tema.

„Per pašto ženklus galime pristatyti ne tik šalies architektūrą, kultūrą, papročius, istoriją ir tradicijas, bet ir sudominti svečių šalių keliautojus atvykti mūsų kraštą pamatyti savo akimis. Dalyvavimas filateliniuose konkursuose padeda plėtoti ir stiprinti tarptautinius ryšius, reprezentuoti savo šalį. Tikiu, kad patrauksime užsieniečių dėmesį ir paskatinsime juos apsilankyti Lietuvoje“, – teigia Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Rasa Kruopaitė-Lalienė.

Konkursui pateiktas pašto ženklas buvo išleistas balandžio 29 dieną. Dailininko Domanto Vildžiūno kurtame pašto ženkle pavaizduota Širvėnos ežero pietinėje pakrantėje įsikūrusi Biržų pilis. Tai – geriausiai visoje šiaurės rytų Europoje išsilaikiusi ir vienintelė Lietuvoje bastioninio tipo tvirtovė. Pašto ženklo nominalas – 0,81 euras, tiražas – 80 tūkst. egzempliorių.

Balsuoti už gražiausią Europos pašto ženklą galima internetinėje svetainėje http://www.posteurop.org/europa2017.

Gražiausio Europos pašto ženklo rinkimai organizuojami nuo 2002 metų. Kasmet nacionaliniai Europos paštų operatoriai konkursui gali pateikti vieną pašto ženklą, išleistą tęstinėje serijoje „Europa“. Pernai buvo renkamas gražiausias aplinkosaugos temos „Mąstyk žaliai“ (angl. Think Green) pašto ženklas. Daugiausia balsų įvertintas Kipro pašto filatelinis gaminys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.