Veidai

2017.06.02 10:31

Ko nepamiršti rengiantis dalyvauti bėgimo varžybose

LRT.lt 2017.06.02 10:31

Šį sekmadienį, birželio 4 d., tūkstančiai bėgikų rikiuosis prie vieno didžiausių bėgimo renginių starto linijos. Pasiruošimui ir intensyvioms treniruotėms laiko jau nėra, bet renginio organizatoriai, remdamiesi profesionalių trenerių komentarais, dalijasi patarimais, kurie renginio dieną pravers kiekvienam bėgikui.

  1. Gerai išsimiegokite. Jokia paslaptis, sporte poilsis – geriausia pasiruošimo sudedamoji  dalis. Pasak profesionalų, rekomenduojama miegui skirti bent 7,5 val. per parą, tačiau jeigu diena buvo aktyvi, prireiks 30–45 min. ilgesnio miego.
  1. Naujus batelius atidėkite į šalį. Ne vienas bėgikas patvirtins – bateliai patys svarbiausi. Todėl nesugalvokite prie starto linijos stoti su visiškai naujais bateliais. Svarbiam startui geriau rinkitės „pažįstamus“, bent kelis kartus treniruotėse išbandytus batelius. Taip išvengsite nemalonių nesklandumų, skaudžių pūslių, o ir būsite ramūs dėl savo komforto ir galimo pasiekti rezultato.
  1. Tinkamai apsirenkite. Siekiant geresnių rezultatų, bėgant svarbu ir apranga. Atsižvelkite į oro prognozę ir pasirinkite tinkamus drabužius. Nepamirškite, kad bėgant tikrai pasidarys šilta, tad neapsirenkite per daug. Taip pat patariama rinktis sportinę aprangą, kuri garina prakaitą – taip bus lengviau reguliuoti kūno temperatūrą. Saulėtą ir šiltą dieną nepamirškite kepuraitės nuo saulės.
  1. Pradžioje neskubėkite. Kai stovi prie starto linijos ir esi kupinas jėgų, atėjus lemiamai minutei, gali pasileisti bėgti iš visų jėgų. Tačiau profesionalūs bėgikai to daryti nepataria. Jų teigimu, geriau save bėgant pirmuosius kilometrus pataupyti ir išlaikyti ramesnį tempą, leisti prasisklaidyti bėgikų miniai ir tik tada didinti greitį. Bėgti maksimaliai patariama likus įveikti trečdalį ar ketvirtadalį visos distancijos – toks finišas bus kur kas smagesnis, nei sunkiai šnopuojant ar pusę trasos einant pėstute.
  1. Bėgdami ilgą distanciją nepamirškite vandens. Pasak trenerių, nepakankamas ar netinkamas skysčių vartojimas bėgimo metu gali gerokai sulėtinti tempą, ypač paskutiniuose distancijos kilometruose. Vandenį patariama pradėti gerti per pirmą varžybų pusvalandį ir vėliau tai daryti reguliariai. Renginiuose būna įrengtos vandens stotelės, tad neaplenkite jų. Tiesa, reikėtų įvaldyti vieną triuką – nesustojant, tačiau jeigu reikia, palėtinant tempą, pagriebti stiklinę vandens ir ją susipilti į burną. Treneriai juokauja, kad šiam triukui gali prireikti treniruočių.
  1. Bėkite gražiai. Ne, ne dėl to, kad norėtumėte gražiai atrodyti renginio nuotraukose – trenerių teigimu, teisingai bėgantys žmonės atrodo tiesiog gražiai. Bėgsite kur kas efektyviau, jeigu atpalaiduosite viršutinę kūno dalį ir rankas, taip pat nedarysite nereikalingų judesių, gerai atsispirsite ir taip ore praleisite santykinai daugiau laiko. Žiūrint iš šalies atrodo, kad tam nereikia dėti jokių pastangų, žmogus atrodo gražus ir atsipalaidavęs.