Veidai

2017.06.01 17:22

Naujame „Keulė Rūkė“ grafityje – dėmesys „valstiečiams“

Ant skandalingosios užkandinės „Keulė Rūkė“ sienos nuo šiol – dar vienas politinis grafitis. Šįkart jame – pastaruoju metu bene labiausiai aptarinėjami politikai Aurelijus Veryga, Ramūnas Karbauskis ir Agnė Širinskienė, šaržuotai vaizduojami lyg teroristai.

„Čia iš esmės yra mūsų reakcija į tai, kas šiuo metu vyksta, kokie nutarimai Seime šiandien buvo priimti. Mes matome labai aiškią paralelę tarp deklaruojamų šių konkrečių personažų vertybių ir tarp vertybių, kurias deklaruoja „Islamo valstybės“ atstovai. Abi šios žmonių grupės yra nusitaikiusios į, pavadinkime, dekadentiškas vakarietiškas vertybes kaip alkoholis, vakarėliai, greitas maistas ir taip toliau. Todėl mes ir norėjome šituo meno kūriniu juos sulyginti“, – sakė vienas iš „Keulė Rūkė“ bendrasavininkų Dominykas Čečkauskas, pats kūręs šį grafitį kartu su žmona Rūta Jankauskaite.

Prieš metus ant „Keulė Rūkė“ sienos nupieštas grafitis su Donaldo Trampo ir Vladimiro Putino bučiniu susilaukė didžiulio ne tik Lietuvos, bet ir užsienio žiniasklaidos dėmesio: apie jį skelbė tokie žiniasklaidos gigantai kaip BBC, CNN, „The Wahington Post“ ir kiti, o jo nuotraukomis iki šiol dažnai iliustruojamos publikacijos žinomiausiuose tarptautiniuose leidiniuose.