Naujienų srautas

Veidai2017.05.31 15:30

Kinijoje įvyko Drakono valčių festivalis

Kinijoje įvyko žymusis Drakono valčių festivalis. Renginys įvairiuose šalies miestuose sudomino daugybę entuziastų, norinčių išbandyti jėgas rungtyse, kuriose naudojamos tradicinės, drakono galva papuoštos valtys.

Per varžybas valtyse mušamas būgnas, dainuojamos dainos. Instrumentais išgaunamas ritmas mitologijoje siejamas su drakono širdies plakimu, jis padeda irkluotojams sinchroniškai valdyti valtį bei pasiekti didžiausią greitį. Tokios valtys buvo išrastos daugiau kaip prieš 2500 metų.

Kai kurios rungtys papildomos kitais iššūkiais, kur greitis nėra svarbiausias. Pavyzdžiui, Dženjuano miestelyje irkluotojai turėjo ne tik pasiekti didelį greitį, bet ir gaudyti gyvas antis. Protėviai čia tikėjo, kad tokia rungtis padeda vyrams išsaugoti jų vyriškumą ir stiprybę.

Šiandien festivalis yra vienas žinomiausių ir labiausiai laukiamų metų renginių. Tradiciškai jis rengiamas penkto mėnesio penktą dieną, pagal Kinų kalendorių ir yra skirtas legendinio šalies didvyrio Qu Yuano garbei – jis prieš 2000 metų nusiskandino upėje protestuodamas prieš krūmuotus vadovus Kinijoje. Per festivalį mušami būgnai simbolizuoja norą išgąsdinti žuvis ir neleisti joms suėsti didvyrio kūno.

Nors dalyviai gali laimėti didelius piniginius prizus, žmonėms Drakono valčių festivalis yra daugiau nei varžybos ar prizai – tai galimybė išlaikyti tradiciją ir puoselėti šalies identitetą.

Toks festivalis buvo surengtas ir Taipėjuje – čia Kilungo upėje dalyviai varžėsi 500 metrų rungtyje.

Drakono valčių festivalio rengėjai viliasi, kad tokios rungtynės ateityje taps kasdieniu sportu.

Daugiau – Jovitos Sukackaitės ir Indrės Jankauskaitės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą