Veidai

2017.05.27 16:26

Indijoje atdairytas daugiau nei 9 km ilgio tiltas

ELTA2017.05.27 16:26

Indijos ministras pirmininkas Narendra Modis netoli sienos su Kinija atidarė ilgiausią šalies tiltą: 9,1 km ilgio tiltas virš Brahmaputros upės jungia Asamo ir Arunačal Pradešo valstijas, praneša agentūra AFP.

„Šis tiltas sutaupys ne tik laiko ir pinigų, bet ir reikš ekonominę revoliuciją žmonėms Asame bei Arunačal Pradeše“, – sakė premjeras.

Asamas ir Arunačal Pradešas yra dvi iš septynių šiaurės rytinių Indijos valstijų, kurias su likusia šalies dalimi jungia tik siauras koridorius į pietus nuo Bangladešo. Arunačal Pradešas šiaurėje ribojasi su Tibetu, į jį iš dalies pretenzijas reiškia Kinija. Pasienio konfliktas rusena jau dešimtmečius.

N. Modis žadėjo pagerinti infrastruktūrą nuošaliame regione. Be 318 mln. dolerių kainavusio tilto vyriausybė nori nutiesti ir 2 000 km ilgio greitkelį, kad sujungtų Arunačal Pradešo rytinę dalį su Vakarais. Šie kaštai vertinami 6 mlrd. dolerių.

Ankstesnės Indijos vyriausybės atsisakė tiesti naujus kelius Arunačal Pradeše – kad konflikto atveju jais negalėtų naudotis kinų daliniai. Tačiau N. Modis šią nuostatą 2014 metais sušvelnino.

Indijos žiniasklaidos pranešimuose pabrėžiama, kad naujuoju tiltu gali važiuoti ir iki 60 tonų tankai. Indų transporto ekspertas Ajitas Singhas atkreipė dėmesį į tai, kad Indijos daliniai iki šiol sunkiai pasiekiamą regioną „krizės metu“ galės pasiekti lengviau.

1962 metais Indija ir Kinija dėl Arunačal Pradešo kariavo trumpą karą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt