Veidai

2017.05.26 19:02

Kas būtų, jei visi, kada nors gyvenę šioje Žemėje, staiga prisikeltų?

Jei visi, kada nors gyvenę šioje Žemėje, staiga prisikeltų ir atsistotų ten, kur kadaise mirė? Tokį klausimą kelia ne tik svajojantys įgyvendinti Nikolajaus Fiodorovo viziją sugrąžinti visus mirusiuosius, bet ir tiesiog mėgstantys iliustratyviau pasvarstyti apie šiuolaikinių gyventojų skaičiaus dinamiką. 

Balandį žmonių skaičius pasaulyje peržengė pusaštunto milijardo ir dabar siekia net 7 procentus visų kada nors gyvenusiųjų. Tokių buvo apie 108 mlrd., labai jau apgraibomis spėja istorikai.

Pirmoji įžvalga apie visų prisikėlimą – senovėje gyvenusiuosius sutikti būtų labai sunku, nes jie paskęstų tarp vėlesniais laikais gyvenusių minių.

Gyventojų Akmens amžiaus pabaigoje, apie 10 tūkstančių metų prieš Kristų, tebuvo 4 milijonai – ne ką daugiau, nei dabar pasaulyje gyvena lietuvių. Jei pasaulio gyventojus sudėtume į krūvą ir trauktume vieną ieškodami lietuvio, tai tikimybė jį ištraukti būtų viena iš maždaug 2 tūkstančių. Na, o ištraukti vieną Akmens amžiaus žmogų ir visų kada nors gyvenusių – tikimybė viena iš 27 tūkstančių. Tai – tas pats, kaip tokioje šiuolaikinių žmonių krūvoje rasti islandą.

Kita įžvalga rengiantis visuotiniam prisikėlimui – dauguma atsikėlusių būtų vaikai ar net kūdikiai. Dabartiniame pasaulyje nugyventi galima tikėtis 71-erius  metus, bet pirmiausia todėl, kad tobulėjant medicinai miršta daug mažiau mažamečių. Anksčiau jų mirdavo tiek daug, kad, pavyzdžiui, Romos imperijoje tikėtina gyvenimo trukmė tebuvo 30 metų. Tiesa, tie, kuriems pavykdavo užaugti, vėliau išgyvendavo per penkiasdešimt ar dar daugiau.

 Plačiau apie tai – Algirdo Acaus reportaže.