Veidai

2017.05.26 15:48

Kaimynų dienos proga – geriausių kaimynų Lietuvoje sąrašas

LRT.lt2017.05.26 15:48

Kas vienija Šiauliuose gyvenančią Albiną, kaunietį Alfonsą ar Vilniaus Antakalnio gyventoją Vidą? Ne tik būdo bruožai: visi kuklūs, rūpestingi, gerus darbus darantys tyliai, be atlygio, bet ir tai, kad jie visi – „Metų kaimynų rinkimų 2017“ nugalėtojai.

Šiandien – gegužės 26-ąją – minima Europos kaimynų diena. Šia proga analogų Lietuvoje neturintys „Metų kaimynų rinkimai“ organizuojami antrą kartą ir sulaukia vis daugiau populiarumo. Šiuos rinkimus tradicija Lietuvoje pavertė bendruomenių naujienų iniciatyva „Kalba kaimynai“ ir pastatų administravimo bendrovė „Mano Būstas“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Konkurso organizatoriai teigia, kad rinkimų idėja kilo norint pagerbti aktyvius, bendruomeniškus kaimynus, kurie negailėdami laiko puoselėja savo aplinką: prižiūri gėlynus, rūpinasi namo gerove, tvarka, tačiau jų pastangos dažnai lieka neįvertintos. 

„Džiaugiamės turėdami galimybę susipažinti ir kitiems parodyti, kiek daug Lietuvoje šaunių piliečių, kurie nuoširdžiai rūpinasi savo aplinka bei kaimynystės gerove. Tik tokių iniciatyvių žmonių dėka gimsta bendruomeniškumo jausmas, daugiabučių aplinka tampa saugesne ir malonesne gyventi“, – teigia konkursą surengusios pastatų administravimo bendrovės „Mano Būstas“ Gyvenamųjų namų administravimo departamento vadovas Mindaugas Genys.

Šiemet „Metų kaimynų rinkimuose“ dalyvavo beveik 40 dalyvių iš visos Lietuvos. Apie konkursą buvo skelbiama viešai, tad savo kaimynus galėjo rekomenduoti visi norintieji. Tarp pretendentų –tiek jauni, tiek vyresnio amžiaus kaimynai: senjorų klubo nariai, buvę inžinieriai, medikai, renginių organizatoriai, kuriuos vienija rūpestingumas ir noras kurti bendruomeniškumą šalies miegamuosiuose rajonuose.

Daugiausiai kaimynų apdovanota Vilniuje – net 10. Šauniausi kaimynai pasveikinti ir Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Radviliškyje, Šilutėje. Visiems įteikti diplomai bei vertingi dovanų čekiai. Beje, dėl nugalėtojų titulo vyko nuožmi kova: tiek patys dalyviai, tiek jų kandidatūras pasiūlę kaimynai aktyviai dalinosi žinia apie konkursą. Nugalėtojai išrinkti atsižvelgus į komisijos nuomonę ir „Facebook“ surinktas emocijas „Patinka“. 

Su „Metų kaimynų rinkimų 2017“ istorijomis galite susipažinti projekto „Kalba kaimynai“ naujienų portaluose bei Facebook paskyrose

Miestas/rajonas

„Metų kaimynų rinkimų 2017“ nugalėtojas

Pasakojimas apie kaimyną

VILNIUS

Fabijoniškės, Perkūnkiemis

Inga Skupaitė Breskuvienė

http://bit.ly/2qjhQUH

Pašilaičiai

Vytautas Kislauskas

http://bit.ly/2r390HR

Justiniškės

Kristina Šeniauskienė

http://bit.ly/2r4se1P

Karoliniškės

Aldona Zaukienė

http://bit.ly/2r3w21i

Viršuliškės

Antanas Žlibinas

http://bit.ly/2rFPfJ8

Antakalnis

Vida Pociuvienė

http://bit.ly/2rXnwRp

Žirmūnai

Ieva Bieliauskaitė

http://bit.ly/2qmsXZb

Lazdynai

Egidijus Vaidoklis

http://bit.ly/2r3sex7

Vilkpėdė

Virginija Krasnauskienė
 

http://bit.ly/2r3PGdH

Naujamiestis

Aloyzas Gaidamavičius

http://bit.ly/2rGdDKR

KAUNAS

Dainava

Alfonsas Janėnas

http://bit.ly/2r4rRUO

Centras

Vytenis Jakas

http://bit.ly/2r4AkHR

Šilainiai

Nijolė Bertulienė ir Kęstutis Brasas

http://bit.ly/2roaTlA

ALYTUS

Algirdas Žuklija

http://bit.ly/2qVRqa7

KLAIPĖDA

Virginija Ališauskienė

http://bit.ly/2qqyBsq

ŠILUTĖ

Genovaitė Tichorenko

http://bit.ly/2qqO1wt

RADVILIŠKIS

Lina Trimbelytė

http://bit.ly/2s2GSEb

ŠIAULIAI

Albina Kryžiuvienė

http://bit.ly/2qmgJ2I