Veidai

2017.05.19 10:44

Pusmetis Brazilijoje: lietuvis ragina nebijoti apie šalį kuriamų stereotipų

Pusę metų po Braziliją keliavęs ir iš arčiau su vietine kultūra ir žmonėmis susipažinęs muzikantas, studentas Lukas Keraitis su besiruošiančiais keliauti į šią Pietų Amerikos šalį pasidalijo patarimais.

„Svarbiausia nevykti gruodžio–sausio mėnesiais, nes ten bus sausakimša. Rugsėjis–lapkritis labai geras laikas ten vykti, ypač jei norite Pantanalyje pamatyti paukščius. Ten yra sausiau, mažiau šakų ir paukščiai peri, tai galima juos pamatyti“, – sako L. Keraitis.

Pašnekovas pataria nebijoti apie Braziliją kuriamų stereotipų, kuri dažnai įvardijama kaip nesaugi šalis.

„Iš tikrųjų viskas yra daug paprasčiau. Tarpmiestiniai autobusai – nuostabūs, pragyvenimo lygis ten yra ne toks ir žemas, kaip mums galbūt atrodo. Geriausia vadovautis sveika nuojauta, vaikščioti grupelėmis ir niekas tikrai nebus baisu“, – tikina L. Keraitis.

Lietuviui viena iš labiausiai įsiminusių kelionių buvo kelionė automobilių per laukinę Braziliją.

„Su dviem studentais išsinuomojome automobilį ir patraukėme 1000 km per 12 val. Patys vairavome, tai galėjome apsidairyti. Vykome į didžiausią pasaulyje pelkę Pantanalį, kurioje filmuojama daug dokumentikos ir aplink kurią galima rasti daug veiklos. Ten viskas labai natūralu, skaidrios upės, mane nustebino paukščių gausa ir spalvos“, – įspūdžiais dalijasi keliautojas.

Plačiau – įraše.