Veidai

2017.05.17 11:26

M. Moore`as kuria naują dokumentinę juostą apie D. Trumpą

BNS 2017.05.17 11:26

AV režisierius Michaelas Moore`as kuria dokumentinį filmą apie Donaldą Trumpą „Fareinheitas 11/9“ (Fahrenheit 11/9), kurio pavadinimas primena garsiausią jo juostą, nufilmuotą po Rugsėjo 11-osios teroro atakų ir žymi dabartinio Amerikos prezidento išrinkimo datą.

„Taip, kuriu filmą, kad ištraukčiau mus iš šios maišaties“, – Twitter tinkle parašė apdovanojimais pagerbtas provokatorius, kuris pridėjo nuorodą į straipsnį apie būsimą filmą žurnalo „Variety“ interneto svetainėje.

Kaip rašoma svetainėje, filmo prodiuseriai Bobas ir Harvey Weinsteinai per vieną savo kompanijų įsigijo pasaulines teises į filmą. Kompanija „Fellowship Adventure Group“ prodiusavo ir garsųjį M. Moore`o „Farenheitą 9/11“ (Fahrenheit 9/11).

Naujienų agentūra AFP susisiekė su brolių Weinsteinų kino studija „The Weinstein Company“, bet ši nurodė negalinti komentuoti.

Kairiųjų pažiūrų kino kūrėjo būsimo dokumentinio filmo pavadinimas yra susijęs su data, kai paaiškėjo pernai įvykusių JAV prezidento rinkimų rezultatai: 2016 metų lapkričio 9-ąja. Patys rinkimai įvyko lapkričio 8-ąją.

Filmas kuriamas praėjus daugiau kaip dešimtmečiui po M. Moore`ą išgarsinusio politinio dokumentinio filmo „Farenheitas 9/11“ apie George`o W. Busho prezidentavimą po rugsėjo 11-osios atakų ir karus Afganistane bei Irake. Filmas kūrėjui 2004 metais pelnė Kanų kino festivalio „Auksinę palmės šakelę“.

Per 2016 metų prezidento rinkimus M. Moore`as bandė mobilizuoti visuomenės nepritarimą D. Trumpui ir buvo vienas iš nedaugelio viešų veikėjų, sakiusių, kad jis turi daug galimybių laimėti.

Trys savaitės prieš rinkimus jis netikėtai išleido dokumentinį filmą „Michaelas Moore`as Tramplande“ (Michael Moore in Trumpland) – vos per 12 dienų sukurtą odę demokratų kandidatei Hillary Clinton.

Liepos pabaigoje 63 metų kino kūrėjas, kuris taip pat garsėja kritika kapitalizmui, didelėms korporacijoms ir ginklams, debiutuos Brodvėjaus scenoje, kur surengs monospektaklį – irgi apie D. Trumpo atėjimą į Baltuosius rūmus.