Veidai

2017.05.12 20:04

Britai pasiryžę balsuoti už tai, kad Britanija trauktųsi iš „Eurovizijos“

BNS2017.05.12 20:04

Britai dar ne visus ryšius su Europa yra apsisprendę nutraukti, bet naujausia penktadienį paskelbta apklausa rodo, kad dauguma britų remtų idėją trauktis ir iš „Eurovizijos“ dainų konkurso.

Internetinė firmos „YouGov“ apklausa parodė, kad 56 proc. apklaustųjų palankiai vertintų sprendimą trauktis iš „Eurovizijos“ ir 44 proc. – likti joje, atmetus tuos, kurie nežino kaip balsuoti arba neketina balsuoti.

Didžioji Britanija yra laimėjusi „Euroviziją“ penkis kartus nuo 1956 metų, kai buvo pradėtas šis konkursas; ji yra trečioji laimėtojų sąraše – kartu su Prancūzija ir Liuksemburgu. Daugiau kartų yra laimėjusios tik Airija (7) ir Švedija (6 kartus).

Tačiau daugelis britų skundžiasi, kad pastaruosius kelis dešimtmečius britų atstovai būna nesąžiningai vertinami ir lieka toli nuo lyderių, dažnai pelnydami „nulį taškų“.

„Britų publika dar nebaigė reikšti savo ketinimų nutraukti savo šalies ryšius su Europos institucijomis“, – sakoma šią nuomonių apklausą surengusios firmos pranešime.

Pernai per referendumą dėl narystės Europos Sąjungoje 52 proc. britų balsavo už pasitraukimą iš ES, ir tik 48 proc. – už pasilikimą joje.

Naujausia apklausa apie „Euroviziją“ atskleidė maždaug tokią pačią skirtingų nuomonių proporciją.

Norintieji trauktis iš „Eurovizijos“ sudaro 76 proc. žmonių, balsavusių už „Brexit“, 81 proc. – ketinančių per ateinančius rinkimus balsuoti už antieuropinę Nepriklausomybės partiją (UKIP) bei 78 proc. – vyresniųjų negu 65 metų amžiaus.

Norintieji, kad Britanija dalyvautų „Eurovizijoje“ sudaro 65 proc. iš balsavusiųjų už pasilikimą Europos Sąjungoje, 70 proc. balsavusiųjų už europinę Liberalų demokratų partiją ir 69 proc. – 18-24 metų amžiaus britų.

Apklausos taip pat parodė, kad 19 proc. britų žada stebėti šeštadienį Kijeve vyksiančio „Eurovizijos“ finalą dėl renginio ekstravagantiškumo, ir tik 9 proc. – nes jiems patinka muzika.

Apklaustieji pirmąją vietą skiria Airijai, antrąją – Švedijai.

Didžiajai Britanijai vienintelė po 1981 metų pergalė „Eurovizijoje“ teko 1997 metais roko grupei „Katrina and the Waves“, atlikusiai „Love Shine a Light“.