Veidai

2017.05.12 09:45

Baltijos valstybių keliuose varžysis autostopininkai

ELTA 2017.05.12 09:45

Šeštadienį tradicinėse varžybose „Baltija 2017“ varžysis autostopininkai. Šiuo renginiu jie nori griauti mitus apie tokį keliavimo būdą ir kovoti su susvetimėjimu.

„Mūsų visuomenėje gausu susvetimėjimo. Autostopas – puikus būdas jį įveikti. Norime sugriauti mitus, kad taip keliauti nesaugu ar nepriimtina. Automobilis - ne tvirtovė, o susisiekimo priemonė, kuria galima ir reikia dalintis“, – teigė vienas iš varžybų organizatorių Vytautas Kraujalis.

Varžybų dalyviai startuos šeštadienio rytą Vilniaus prieigose. Per dvi dienas jie įveiks apie tūkstantį kilometrų Lietuvos ir Latvijos keliais, atsižymėdami dešimtyje kontrolinių punktų. Tarpinė nakvynė numatyta Joniškio rajone, teigiama pranešime spaudai.

„Jei kelyje jus stabdys numerius prisisegę varžybų dalyviai, raskite galimybę juos pavėžėti. Pažadame įdomų bendravimą ir gerą nuotaiką“, – prašė varžybų teisėjas, žinomas keliautojas Dainius Kinderis.

Varžybas laimės greičiausiai įveikę trasą pakeleivingomis mašinomis ir nepažeidę taisyklių. Nevalia naudotis viešuoju transportu, taksi ar draugų pagalba, taip pat mokėti už pavėžėjimą.