Veidai

2017.05.11 16:17

Lietuvos kariai vietoj kepenėlių ir burokėlių valgys lazaniją ir sausus pusryčius

LRT.lt 2017.05.11 16:17

Nuo šių metų gegužės mėnesio Lietuvos kariuomenė koreguoja karių maitinimą – kariai valgys gerokai įvairesnį maistą, pagamintą pagal naujai parengtą valgiaraštį, rašoma KAM pranešime spaudai.

„Patiekalų pasirinkimas turėtų nustebinti – naujajame valgiaraštyje gausu šviežių daržovių, salotų ir vaisių. Taip pat stacionarioje valgykloje nuo šiol bus tiekiami virti makaronai su „Bolognese“ padažu, varškės užtepėlės su žalumynais ar daržovėmis, aštriųjų paprikų troškinys, lazanija su varškės ir špinatų įdaru, švediški kukuliai su padažu, netgi mėsainiai ir gausybė kitų patiekalų, kurių iki šiol nebuvo Lietuvos karių valgiaraštyje“, – sakė Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos Įgulų aptarnavimo tarnybos atstovė Olia Dūdaitė. Sąjungininkių šalių valgiaraščiuose daugelį šių produktų galima buvo pamatyti jau seniai.

Sudarant naują kariams skiriamų maisto produktų sąrašą buvo atsižvelgiama ne tik į mitybos specialistų rekomendacijas, bet ir į karių norus – siekdami sužinoti karių mitybos įpročius Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos Įgulų aptarnavimo tarnybos specialistai atliko apklausą ir išsiaiškino, kokių patiekalų kariai nepageidauja ir kokių norėtų. Atsižvelgus į karių poreikius, buvo parengtas naujas valgiaraštis, kuriame neliko patiekalų iš kepenėlių, silkių, burokėlių, taip pat patiekalų su razinomis.

Karių pusryčiams numatytos net kelios alternatyvos: pavyzdžiui, nenorintys valgyti mėsainių kariai gali rinktis sausuosius pusryčius, virtus kiaušinius, taip pat įvairias daržoves ir konservuotus vaisius, įvairias sultis, kavą ar arbatą. Svarbu paminėti, kad kariams kiekvieną dieną pasiūlomas skirtingas meniu.

Nauji valgiaraščiai įvedami padidinus karių maitinimosi išlaidoms skiriamų lėšų vienai dienai sumą – nuo šių metų gegužės mėnesio ji pakilo nuo 6 iki 8 eurų. Prieš patvirtinant naujus valgiaraščius buvo parengtos tikslios gaminių receptūros ir pateiktos Sveikatos apsaugos ministerijos mitybos specialistams, kurie patvirtino, kad valgiaraštis skirtas maitinimui stacionariose valgyklose atitinka karių mitybos fiziologines normas.