Naujienų srautas

Veidai2017.05.11 16:06

7 priežastys artimiausiu metu aplankyti Rygą

LRT.lt 2017.05.11 16:06

Vos atšilus orams prasideda miestų švenčių maratonai. Skirtingos šalių sostinės savo gyventojams ir miesto svečiams dovanoja jau tradiciniais tapusius arba naujus renginius. Ne išimtis ir Ryga.

Vos kelių dienų išvyka į kaimyninę Latviją gali padovanoti ne tik gerą poilsį, bet ir galimybę sudalyvauti skirtingose miesto šventėse ir renginiuose.

Greitųjų autobusų maršrutų bendrovė „Lux Express“ kviečia susipažinti, kokiais renginiais aplankyti kaimyninę Latviją kviečia šios šalies sostinė.

Gegužės 13–14 d. – Rygos maratonas

Kasmet Ryga vilioja apsilankyti organizuodama įvairius maratonus. Vienas iš jų – gegužės mėnesį vykstantis „Lattelecom“ Rygos maratonas.

Šis sporto aistruoliams skirtas renginys pritraukia apie 35 tūkst. dalyvių iš skirtingų šalių. Skelbiama, kad šiemet maratone bėgs daugiau nei 3 tūkst. svečių iš užsienio šalių.

Šio bėgimo dalyviai gali rinktis 42 km, 21 km, 10 km arba 6 km trasas. Organizatoriai nepamiršo ir mažųjų maratono dalyvių. Jiems – specialus vaikų ir šeimos bėgimas.

Gegužės 14–15 d. – Šeimos dienos Rygos zoologijos sode

Gegužę išlindus saulei į lauką savo naujos vados mažylius išveda ir Rygos zoologijos sodo gyventojai. Dvi dienas jame organizuojamos šeimos dienos, kurių metu nuo 12 val. iki 16 val. kviečiama apsilankyti įvairiuose renginiuose: smagios dėlionės, žaidimai, gyvūnų stebėjimai ir kitos smagios veiklos visai šeimai.

Reuters/Scanpix nuotr. Gegužės 24–28 d. – Tarptautinis alaus festivalis Rygoje Norintys sužinoti apie gilias latviškos aludarystės tradicijas kviečiami apsilankyti penkių dienų renginyje. Festivalis vyksta Rygos centre – Vermanes parke. Kartu miesto svečiai kviečiami išbandyti latviškos virtuvės subtilybes ir nusipirkti vietos meistrų darbų. Gegužės 27 d. – Retro autobusų paradas Rygoje kartu su Jūrmalos festivaliu Gegužės paskutinį savaitgalį netoli Rygos esančiame Jūrmalos kurorte vyks vasaros sezono atidarymo festivalis. Jo dvasia nusikels ir į Rygą, kurioje vyks retro autobusų paradas. Tai puiki proga pamatyti, kokiomis transporto priemonės kelionėms buvo naudojamos prieš keliasdešimt metų. Birželio 7–21 d. – Rygos festivalis Vienas svarbiausių Latvijos sostinės metų renginių – Rygos festivalis. Šis muzikos festivalis dalyvius įsuka į pačių talentingiausių Latvijos ir užsienio muzikantų garsus. Kartu organizuojami baleto pasirodymai, pasaulinės premjeros, multimedijos renginiai, pasirodymai po atviru dangumi, užsiėmimai vaikams. Festivalio koncertai vyksta miesto istorinėse vietose – koncertų salėse, Operos teatre, bažnyčiose, rūmuose, vilose, kartu ir Rygos senamiestyje esančiose kavinėse ir restoranuose. Birželio 8–18 d. – Rygos operos festivalis Kada paskutinį kartą buvote operoje? Nepamenate? Puiki proga pasinerti į išskirtinius muzikos ir balsų garsus, spalvingus pasirodymus birželio viduryje Rygoje vykstančiame operos festivalyje. Šiemet šis renginys švenčia jau dvidešimtą gimtadienį. Šįkart festivalis svečius kviečia šūkiu „Viva Romantica“ ir siūlo pajusti romantinės operos ypatumus. Birželio 22–24 d. – Vidurvasario šventė Rygoje Šių metų Jonines norinčius praleisti lietuvius kitaip Ryga kviečia išbandyti „Ligo!“ mugę ir kitus Vidurvasario šventės renginius. Tradicinėje mugėje, įsikūrusioje šalia Rygos katedros, susirenka ūkininkai ir amatininkai iš visos Latvijos. Čia galėsite įsigyti Janio nakčiai skirtų gėlių puokščių, girliandų, ąžuolo lapų vainikų, tradicinių arbatų, medaus, tradicinės duonos, sūrio ar rūkytų mėsos gaminių. Be maisto produktų iš visos Latvijos į šią mugę sukeliauja amatininkų rankomis žiesti puodai, medžio drožiniai, lininiai gaminiai. O skirtingose Rygos vietose nuotaiką skaidrins latviškos liaudies muzikos ir šokių kolektyvai. Birželio 27–liepos 1 d. – Rygos džiazo festivalis Kiekvienais metais birželio mėnesį Ryga pasineria į džiazo garsus. Festivalio koncertai vyksta skirtingose Latvijos sostinės vietose. Šiame renginyje pasirodo tiek pasaulinio pripažinimo sulaukę atlikėjai, tiek naujai gimstančios džiazo žvaigždės. Šis muzikos renginys vyksta jau nuo 2001 m. Per visus šiuos metus Rygos džiazo festivalio svečiams koncertavo apie 500 atlikėjų. Be koncertų festivalio metu organizuojami įvairūs mokymai, dirbtuvės, seminarai jauniesiems muzikantams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi