Veidai

2017.05.11 15:20

Rusijos cerkvėje „pokemonus“ gaudžiusiam vyrui skirta lygtinė bausmė

BNS2017.05.11 15:20

Rusijos teismas ketvirtadienį paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį tinklaraštininkui Ruslanui Sokolovskiui, kuris pernai vienoje Jekaterinburgo cerkvėje žaidė papildytosios realybės žaidimą „Pokemon Go“, iš teismo salės pranešė naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas.

„Apimant bausmes skirti R. Sokolovskiui galutinę subendrintą trejų metų ir šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmę lygtinai“, – sakoma ketvirtadienį teisėjos Jekaterinos Šoponiak paskelbtoje nutartyje.

„R. Sokolovskio kaltė nustatyta“, – pažymėjo teisėja.

Teismo manymu, R. Sokolovskio pasitaisymas yra įmanomas ir be realaus laisvės atėmimo.

Kaip teigiama nuosprendyje, R. Sokolovskis buvo pripažintas kaltu dėl neapykantos arba nesantaikos kurstymo ir tikinčiųjų religinių jausmų įžeidimo viešais veiksmais.

Jame taip pat pažymima, kad jaunuolis be leidimo įgijo specialią techninę priemonę – tušinuką su įmontuotu vaizdo registratoriumi. Šis prietaisas buvo rastas jo bute per kratą. R. Sokolovskis taip pat buvo pripažintas kaltu dėl neteisėto disponavimo šiuo prietaisu.

Teismas byloje nenustatė jokių sunkinančių aplinkybių, o lengvinančiomis aplinkybėmis pripažino tai, kad R. Sokolovskis padeda savo motinai bei atsiprašė visų, ką įžeidė jo veiksmai.

R. Sokolovskio byla dar kartą atkreipė dėmesį į didėjančią Rusijos Ortodoksų Bažnyčios įtaką pasaulietiniam gyvenimui, nors formaliai ji nuo atskirta nuo valstybės. Be to, bylą pasmerkė žmogaus teisių gynėjai ir tarptautinė organizacija „Amnesty International“.

Ortodoksų dvasininkai tinklaraštininką kaltino ir šventvagyste, mat žaidimą jis žaidė bažnyčioje, pastatytoje toje pačioje vietoje, kur 1918 m. bolševikai sušaudė paskutinį Rusijos carą Nikolajų II ir jo šeimą.