Veidai

2017.05.11 19:24

Australijos atstovas „Eurovizijoje“: mano daina apie tai, ką jau turėjau paaukoti

„Niekas gyvenime neateina lengvai“, – taip sako šių metų Australijos atstovas „Eurovizijoje“ Isaiah. Nors aborigenų kilmės atlikėjui – dar tik septyniolika, dėl savo svajonės jam jau teko paaukoti labai daug.

„Mano daina yra apie galimybes, apie tai, kad svarbu siekti savo svajonių. Kaip ir muzikos industrijoje – nieko nėra paprasto. Turi daug dirbti, daug paaukoti: laiką su šeima, pinigus, susitikimus su draugais, taip pat ir būti toli nuo namų. Apie tai ir galvoju, kai atlieku šį kūrinį“, – LRT.lt sako Isaiah, kurį jau šeštadienį išvysime konkurso finale.

–  Jūs – pirmą kartą Europoje. Ar yra tekę lankytis čia ir anksčiau?

–  Tai – mano pirmasis kartas Ukrainoje ir Europoje. Pirmasis įspūdis – čia labai gražu. Oras yra puikus. Maniau, kad bus labai šalta, tačiau šiandien saulėta ir viskas atrodo nuostabiai. Vietiniai žmonės labai mieli, nuoširdūs. Turėjau progą pasižvalgyti po Kijevą, miestas paliko gerą įspūdį.

–  Ar jau atradote sau mielas vietas Kijeve?

–  Man labai patiko Motinos Tėvynės paminklas. Įkopiau į pačią jos viršūnę – labai aukštai. Šiuo metu kaip tik rengiuosi eiti pasivaikščioti upės pakrante. Girdėjau, ten yra gražių takų. Mėgstu pasivaikščioti, tad gal tai padaryti pavyks šią popietę, jei nebūsiu labai pavargęs.

–  Papasakokite plačiau apie savo dainą. Kaip ji atsirado?

–  Daina „Don’t come easy“ buvo sukurta australų prodiuserinės kompanijos DNA. Tai – puiki daina. Žinojau, kad esu gerose rankose. Man didelė garbė bendradarbiauti su šiais žmonėmis, jie taip pat prodiusavo mano pirmąjį singlą.

Mano daina yra apie galimybes, apie tai, kad svarbu siekti savo svajonių. Kaip ir muzikos industrijoje – nieko nėra paprasto. Turi daug dirbti, daug paaukoti: laiką su šeima, pinigus, susitikimus su draugais, taip pat ir būti toli nuo namų. Apie tai ir galvoju, kai atlieku šį kūrinį.

–  Ką jums jau teko paaukoti dėl savo karjeros?

– Man teko palikti savo gimtuosius namus, kuriuose gyvenau nuo trejų. Mano tėčiui teko paaukoti daug laiko ir pinigų mano kelionėms iš kaimo į didžiuosius miestus. Jis apmokėdavo mano dalyvavimą įvairiuose konkursuose. Labai keista, nes jis nė kiek nenustebęs mane užklupusia sėkme. Jis sako: „Žinojau, kad anksčiau ar vėliau tai nutiks“.

–  Viename interviu sakėte, kad jūsų tėtis apsiverkė, kai sužinojo, kad jūs atstovausite Australijai. Tiesa?

–  Taip, tai tiesa. Jis labai jautrus žmogus. Manau, kad ir aš kartais toks esu, bet jis kur kas emocionalesnis. Jis nuolat susigraudina, kai girdi mane dainuojant. Mano tėtis net negali klausytis mano kompaktinės plokštelės. Jis, ko gero, dabar labai manęs ilgisi.

–  Kaip pavyko susidoroti su laiko ir metų laikų skirtumu?

–  Prieš išvykdamas iš Australijos labai nervinausi. Maniau, kai atvyksiu į Kijevą, bus labai vėlu. Tačiau, atvykęs čia, neturėjau progos pamiegoti, nors ir buvau labai pavargęs, tam, kad grįžčiau į normalų paros ritmą. Dabar jaučiuosi puikiai, nebejaučiu laiko skirtumo.

–  Kaip pradėjote savo muzikinę karjerą?

–  Pradėjau dainuoti būdamas trejų ir augau giedodamas bažnyčioje. Todėl žinau daug chorinės muzikos ir tai tapo mano dainavimo pagrindu. Dėl to labai džiaugiuosi, nes išmokau pajusti ryšį su muzika. Dalyvavau įvairiuose konkursuose, rengiau pasirodymus savo gimtajame mieste. Gyvenant užmiestyje nebuvo daug galimybių jaunam, bręstančiam atlikėjui. Todėl teko daug keliauti, o mano tėčiui investuoti daugybę pinigų. 2015-aisiais dalyvavau „X faktoriuje“, tačiau pamiršau dainos žodžius ir buvau išsiųstas namo jau pirmajame etape. Po metų grįžau ir įveikiau visą konkursą. Po pasiektos pergalės labai sunkiai dirbau, apkeliavau visą Australiją, rengiau pasirodymus ir štai – dabar aš čia, „Eurovizijoje“. Esu be galo patenkintas galimybe būti Europoje ir atstovauti nuostabiai šaliai – Australijai.

V. Nevieros (LRT) nuotr. 

–  Papasakokite plačiau, kaip „Eurovizijos“ atranka vyko Australijoje?

–  Visai kitaip nei Europoje, kur šalis balsuoja ir renka savo atstovą. Australijoje šį sprendimą sprendimą priima nacionalinis transliuotojas SBS. Nežinau detalių, kaip vyksta diskusijos, kaip priimamas sprendimas, tačiau tai yra vidinė atranka. Vėliau jie organizuoja renginį, kurio metu yra pristatomas atstovas.

–  Ko reikia, norint laimėti atranką Australijoje?

–  Nesu tikras, manau, kad jie renkasi atlikėją, kuris pasirodys gerai ir tinkamai atstovaus savo šaliai. Manau, kad mane jie pasirinko ir todėl, kad puikiai atspindžiu šių metų konkurso šūkį „Švęskime įvairovę“, nes esu aborigenų kilmės paauglys iš Australijos. Manau, kad turėjo ir kitų motyvų, tačiau jų nežinau.

–  Paminėjote „Eurovizijos“ šūkį. Ką jis jums asmeniškai reiškia?

–  Šių metų „Eurovizijos“ šūkis „Švęskime įvairovę“ man asmeniškai reiškia žmonių susitelkimą, žmogaus tapatybės išaukštinimą, dėmesį tam, kas tave išskiria iš kitų, galimybę tuo didžiuotis ir tai skleisti scenoje.

–  Kokie jūsų lūkesčiai šiame konkurse? Svajojate apie konkrečią vietą?

–  Labai tikiuosi, kad mano pasirodymas bus linksmas, kad mano daina ir balsas pasieks Europos klausytoją, o Australija pasieks gerų rezultatų.

–  Pernai Australija pelnė antrąją vietą. Jums patiko pasirodymas?

–  Man labai patiko Dami Im. Manau, kad ji „nunešė arenos stogą“. Jos vokalas yra nuostabus. Įvaizdis, daina – viskas buvo neįtikėtina. Šiemet ji man davė daugybę patarimų, ji išties puiki. Tačiau šiemet stengsiuosi pamiršti viską, kas yra aplink, skirsiu dėmesį sau, savo pasirodymui ir darysiu viską, kas mano valioje.

–  Pergalės atveju Australija privalėtų rinktis Europos šalį, kurioje būtų organizuojamas konkursas. Ar jau sudarėte tokį sąrašą?

–  Nesu tikras, kuri šalis tai turėtų būti. Jei laimėčiau, tai būtų mano didžiausios svajonės išsipildymas, o sprendimas, kurioje šalyje vyktų konkursas, priklausytų ne nuo manęs, o nuo delegacijos.

–  Kai atvykome, prasilenkėme su išvykstančiu Bulgarijos atstovu Kristianu. Jūs turėjote bendrą klausimų–atsakymų sesiją socialiniame tinkle. Apskritai, ar jaučiate konkurencinę aplinką? Kur tik einate, visur sutinkate kitų šalių atlikėjus.

–  Visai nejaučiu įtampos. Manau, kad dauguma žmonių, kurie nėra „Eurovizijos“ užkulisiuose, mano, kad jos čia yra labai daug. Tačiau, tiesą sakant, mes puikiai sutariame. Visi čia esame tam, kad gerai praleistume laiką, susipažintume, palaikytume vieni kitus, tad įtampos tikrai nėra. Labai džiaugiuosi galėdamas būti to dalimi.

–  Jūs esate labai jaunas atlikėjas. Tai – privalumas ar trūkumas?

–  Nesu tikras. Manau, kad amžius tėra skaičius ir tai atspindi įvairovę šiame konkurse. Džiaugiuosi galėdamas būti vienu jauniausių atlikėjų, įkvėpti kitus jaunus žmones. Nesvarbu, kiek jums metų ir kokio dydžio jūsų svajonės, reikia visada siekti savo tikslo. Todėl manau, kad būti jaunu atlikėju yra gerai.

–  Pasakykite, kodėl Australija yra taip susižavėjusi „Eurovizijos“ dainų konkursu?

–  Taip, tikrai žinau, kad Australija labai myli „Euroviziją“, ir nežinau kodėl. Manau, kad kiekvienas turi savo atsakymą. Man „Eurovizija“ patinka, nes ji ekscentriška, šauni, išsiskirianti. Mes neturime nieko panašaus. Nuostabu, kad Australija dabar turi progą tapti jos dalimi, tai – dar viena priežastis, kodėl mes šį konkursą taip mėgstame.

–  Kokią žinutę norėtumėte nusiųsti Lietuvos atstovams?

– Tiesiog noriu palinkėti jums viso pasaulio laimės. Labai tikiuosi, kad jums pavyks padaryti geriausią, ką galite, ir tinkamai atstovauti savo šaliai. Nekantrauju su jumis susitikti ir pasidaryti kelias asmenukes.