Veidai

2017.05.11 12:02

Grupei „Fusedmarc“ lietuviai prognozuoja vietą „Eurovizijos“ finale

LRT.lt 2017.05.11 12:02

Kijeve prasidėjęs „Eurovizijos“ dainų konkursas prie televizorių ekranų prikaustė ir lietuvius. Ketvirtadienį antrajame pusfinalyje pasirodysiantiems mūsų šalies atstovams „Fusedmarc“ lietuviai prognozuoja vietą finale, rodo lažybų bendrovės „Betsafe“ duomenys.

Patys lažybininkai Lietuvos atstovų šansus prasibrauti tarp 26-ių geriausių vertina skeptiškai. „Betsafe“ lažybų kontoroje tikimybė, kad „Fusedmarc“ įveiks pusfinalio barjerą vertinama vos 12 proc. Ukraina nėra pati sėkmingiausia šalis Lietuvai „Eurovizijos“ konkurse. Prieš 12 metų „Laura and the Lovers“ Kijeve užėmė paskutinę, 25-tą vietą.

Nors autsaiderių etiketė mūsų šaliai prognozuojama ir šių metų konkurse, tačiau lietuvių tai negąsdina. Šiemet, kaip ir pernai, gyventojai drąsiai lažinasi, kad Lietuva pateks į „Eurovizijos“ finalą.

„Pernai žmonės ryžosi atlikti statymus didesnėmis sumomis, nes D. Montvydo galimybės buvo vertinamos geriau nei šiemet „Fusedmarc“. Tačiau tradiciškai lietuviai išlieka patriotais ir tiki mūsų šalies atstovų galimybėmis, todėl besilažinančiųjų skaičius išlieka toks pats“, – pasakojo „Betsafe“ lažybų analitikas Mantas Grigaitis.

Antradienį paaiškėjo pirmosios 10 šalių, kurios pateko į „Eurovizijos“ finalą. Tvirtu antrojo pusfinalio favoritu „Betsafe“ įvardija Bulgarijos atstovą Kristianą Kostovą su kūriniu „Beautiful Mess“. Jo šansai žengti toliau vertinami net 97 proc. Tikimybė, kad bulgaras ne tik pateks į finalą, bet ir laimės antrąjį pusfinalį vertinama 56 proc. Būtent šis statymas yra populiariausias tarp gyventojų. Atlikdami statymus už Bulgarijos atlikėją žmonės plačiau atveria pinigines – negailima nemenkų sumų. Populiarus statymas ir už jausmingosios Danijos atlikėjos Anjos sėkmingą pasirodymą. Danų šansas žengti į finalą įvertintas 81 proc.

Lažybų tarpininkai prognozuoja, kad Kijeve triumfuos Italija, kuri į konkursą atsiuntė kylančią žvaigždę Francesco Gabbani. Italija priklauso „Didžiojo penketo“ šalims, kurios turi privilegiją iškart pasirodyti „Eurovizijos“ finale. Italų dainininko galimybės laimėti dainų konkursą vertinamos 48 proc. Tiesa, prieš „Eurovizijos“ pradžią italo šansai buvo vertinami dar geriau – net 62 proc. Prie favoričių priskiriama ir Portugalija. Šaliai atstovaujančio 27-erių metų Salvadoro Sobralo galimybės vertinamos 37 proc., nors prieš konkursą portugalo šansai vertinti kur kas kukliau – 17 proc.

„Iki pirmojo pusfinalio žmonės tikėjo, kad nugalėtoju taps italas, tačiau po to nuomonė pasikeitė. Dabar daugiausiai žmonių lažinasi, kad „Eurovizijoje“ triumfuos Portugalijos dainininkas. Be to, lietuviai kaip visuomet palaiko ir Švediją, nors šįmet jų šansai vertinami tik 8 proc.“, – sakė M. Grigaitis.

Antrasis „Eurovizijos“ pusfinalis – jau šį vakarą, 22 val. per LRT TELEVIZIJĄ, LRT RADIJĄ ir portale LRT.lt!