Veidai

2017.05.10 11:46

Sunkiausiam pasaulio vyrui Meksikoje atlikta skrandžio mažinimo operacija

BNS2017.05.10 11:46

Sunkiausiam pasaulio vyrui, kuris vienu metu svėrė beveik 600 kilogramų, buvo sėkmingai atlikta skrandžio mažinimo operacija, paskelbė jo gydytojai Meksikoje.

Juano Pedro Franco svoris po operacijos turėtų sumažėti perpus, tikimasi, kad vėliau bus galima atlikti dar vieną operaciją, antradienį sakė jo chirurgas Jose Castaneda.

„Operacija buvo gan sėkminga. Tačiau dabar turime palaukti ir pažiūrėti, kaip jis reaguos į pasikeitimus. Tikėkimės, visas klostysis gerai“, – sakė J. Castaneda.

Po operacijos paciento sveikata „gan trapi“, jis atidžiai stebimas, pridūrė gydytojas.

J. P. Franco, kurio svoris vienu metu siekė 595 kg, buvo pasakyta, kad operaciją bus galima atlikti tik tuo atveju, jei jis pats pirmiausiai numes nemažai svorio. Be to, reikėjo suvaldyti jo diabetą ir hipertoniją.

Pacientas, kuris daug metų pragulėjo lovoje, demonstravo nuolatinę pažangą bei motyvaciją ir gydytojai davė leidimą operuoti.

Kai bus atlikta – tikriausiai lapkritį – antra operacija, J. P. Franco skrandis sumažės, pasikeis jo žarnynas.

Svarbiausia pacientui dabar daryti pažangą psichologijos ir mitybos frontuose. „Jei to nebus, viskas žlugs“, – perspėjo J. Castaneda.

Meksikietis Manuelis Uribe, kuris 2007 metais, sverdamas 597 kg, buvo sunkiausias pasaulio vyras, pernai mirė.

Egiptietei Eman Ahmed Abd El Aty, kuri buvo laikoma sunkiausia pasaulio moterimi, neseniai Indijoje buvo atlikta skrandžio mažinimo operacija.

Pasak gydytojų, jos gydymas, kuris taip pat apėmė specialią dietą, padėjo jai per tris mėnesius numesti 323 kilogramus. Dabar ji sveria apie 177 kilogramus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt