Veidai

2017.05.10 14:48

A. Giržadas: nemanau, kad „Eurovizijoje“ įmanoma išvengti kaimyninio balsavimo

Andrius Kairaitis, LRT radijo laida „Muzikinis vidudienis“, LRT.lt2017.05.10 14:48

„Manau, kad visiškai išvengti kaimyninio balsavimo „Eurovizijoje“ yra neįmanoma, ir to tikėtis būtų naivu. [...] Turbūt net kaimynai, svarstydami reikalus savo namų bendrijoje, palaiko tuos, su kuriais geriau sutaria. Lygiai taip pat yra ir čia“, – taip LRT RADIJUI kalba jau daugiau nei savaitę Kijeve besidarbuojantis LRT TELEVIZIJOS vyriausiasis prodiuseris ir Lietuvos eurovizinės delegacijos vadovas Audrius Giržadas.

Ukrainos sostinėje „Eurovizijos“ ritmu jau antrąją savaitę gyvena ne tik 42-iejų konkurse dalyvaujančių šalių delegacijos, bet ir dauguma vietinių gyventojų. „Kijevo gatvėse, kaip ir visuose didmiesčiuose, kur vyksta „Eurovizija“, vieni žmonės žino, kad ji yra, jos laukia, o kitiems tai būna didelis siurprizas: „Kas čia įvyko? „Eurovizija“? Bet taip būna visuose didmiesčiuose, tai visiškai nestebina.

O mes patys šiandien jau pradedame jausti tą sceninį jaudulį. Šį vakarą vyksiantį „Eurovizijos“ pirmąjį pusfinalį visi stebėsime susirinkę viešbučio bare. Matydami, kaip į tą ratą stoja kitų šalių dalyviai, didėjantį jaudulį pradedame jausti ir mes“, – tikina ne vienerius metus eurovizinei delegacijai vadovaujantis prodiuseris.

A. Giržado teigimu, pirmadienio vakarą įvyko generalinė pirmojo pusfinalio repeticija, o jo pasirodymų vertinimai – labai kontroversiški. „Kiek girdėjau žurnalistų, stebėjusių repeticiją, atsiliepimus, jie – labai skirtingi: vieni sako, kad smagu, o kiti – kad nuobodoka. Kalbant apie mūsų pačių pasirodymo vertinimus, po antrosios repeticijos jie kardinaliai pasikeitė. Mes netgi stebėjomės, skaitydami komentarus po įrašu, kurį „Eurovizijos“ rengėjai įdėjo į „Youtube“ kanalą – ten visi gali pasižiūrėti, kaip atrodys mūsų pasirodymas scenoje. Po juo per pirmas dvi dienas neperskaitėme nei vieno neigiamo atsiliepimo ir buvome įvardinti kaip labiausiai neįvertinta grupė“, – pasakoja eurovizinės delegacijos vadovas.

Anot jo, Kijeve besisvečiuojančios delegacijos gyvena puikiomis sąlygomis – lietuviai įkurdinti pačiame Ukrainos sostinės senamiestyje, prie Auksinių vartų. „Kijevas – nuostabus miestas. Čia gali eiti, žiūrėti, ir turbūt per visą savaitę nespėtum visko pamatyti. Jau plaukėme Dniepru, apžiūrėjome miestą turistiniu autobusu. O šiandien vėl vykstame į ekskursiją“, – kalba A. Giržadas.

Jau daug metų Lietuvos atstovus į didžiausią Europos dainų konkursą lydintis prodiuseris tikina, kad anksčiau vakarėliais garsėjusi „Eurovizija“ šiuo atžvilgiu dabar jau yra gerokai pasikeitusi. „Turėčiau išsklaidyti legendą apie „Eurovizijos“ vakarėlius ir šėliojimus. Jau seniai šalys nebeinvestuoja į tai. Jos labiau linkusios investuoti į patį pasirodymą, viešuosius ryšius, bet tai daroma nebe vakarėlių forma. Oficialiuose renginiuose – atidaryme, delegacijų sutikime mes buvome susitikę su kitomis šalimis, tačiau tie susitikimai yra darbiniai ir oficialiai draugiški. Net ir mūsų viešbutyje, kuriame apsistojome, gyvena tik Lietuvos eurovizinė delegacija. Vakarėlių, bendrų šventimų su kitų šalių atstovais čia nebebūna“, – tvirtina A. Giržadas.

Nors konkurso organizatoriai skelbia, kad „Eurovizijoje“ stengiamasi kuo labiau atsiriboti nuo politikos, kasmet tarp konkurso gerbėjų kyla didžiulės diskusijos dėl ryškaus kaimyninio balsavimo. Sušvelninti šią situaciją turėjo prieš kelerius metus pasikeitusi balsavimo sistema – dainininkus vertinti ėmė ne tik televizijos žiūrovai, bet ir kiekvienos šalies komisijos. „Manau, kad visiškai išvengti kaimyninio balsavimo „Eurovizijoje“ yra neįmanoma, ir to tikėtis būtų naivu. Juk bet kuriuose reikaluose, jei su kuo nors draugauji, jį ir palaikai. Turbūt net kaimynai, svarstydami reikalus savo namų bendrijoje, palaiko tuos, su kuriais geriau sutaria. Lygiai taip pat yra ir čia. Bet tas legendinis Balkanų šalių ar rusakalbių šalių vieningumas, manau, jau kažkiek yra praeitis“, – svarsto LRT TELEVIZIJOS vyriausiasis prodiuseris.

Paklaustas, ar ukrainiečiai palaiko lietuvius, A. Giržadas šypsosi sakydamas, kad niekada negali žinoti, kaip ten bus. „Jaučiame didelį palaikymą kalbėdamiesi su žmonėmis, ir Lietuvos vardas čia skamba garsiai. Bet kaip bus balsuojant už dainas, nežinia. Visgi čia yra muzikos konkursas, ir mes galime labai vieni kitus mylėti, bet jei kažkam labiau patiks kokio italo, o ne Lietuvos daina, jie ir balsuos už italą“, – įsitikinęs delegacijos vadovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.