Veidai

2017.05.08 10:55

Nepaisant „Brexit“, D. Britanijos turtuoliai dar praturtėjo

BNS 2017.05.08 10:55

Nepaisant visuotinio nerimo dėl „Brexit“, turtingiausi Didžiosios Britanijos gyventojai „neprarado savitvardos ir toliau uždirbo milijardus“, parodė savaitraščio „The Sunday Times“ sudarytas 2017 metų turtuolių sąrašas, iš kurio matyti, kad šalyje dabar yra daugiau milijardierių negu kada anksčiau.

Per paskutinius 12 mėnesių bendro turtingiausių 1 tūkst. Didžiosios Britanijos asmenų ir šeimų turto vertė padidėjo 14 proc. iki 658 mlrd. svarų (777 mlrd. eurų).

Pasak savaitraščio, Jungtinėje Karalystėje šiuo metu yra 134 milijardieriai – daugiau negu kada anksčiau.

Sąrašo viršūnėje yra broliai pramonininkai Šri ir Gopi Hindujos, kurių bendro turto vertė sudaro 16,2 mlrd. svarų ir yra 3,2 mlrd. svarų didesnė negu metais anksčiau.

„Nors daugelis iš mūsų nerimavo dėl ES referendumo rezultato, daugelis turtingiausių Didžiosios Britanijos gyventojų tiesiog neprarado savitvardos ir toliau uždirbo milijardus“, – pareiškė sąrašo sudarytojas Robertas Wattsas.

2016 metų birželį įvykusiame referendume Didžioji Britanija nusprendė pasitraukti iš ES, į kurią įstojo prieš daugiau kaip keturis dešimtmečius. Šis sprendimas sukėlė šoką visoje Europoje.

Nors prieš referendumą buvo skelbta daug niūrių prognozių, Didžiosios Britanijos ekonomika 2016 metų antrąjį pusmetį įrodė esanti atspari, nes nusilpęs svaras ir rekordiškai mažos palūkanų normos paskatino eksporto ir investuotojų pasitikėjimo augimą.

„Kai akcijų rinka kyla, į sąrašą patekusių turtuolių turto vertė paprastai didėja, o nuo praėjusio birželio akcijų kursai smarkiai pakilo“, – paaiškino R. Wattsas.

Daugiausiai milijardierių yra Londone – 86, devyniais daugiau negu metais anksčiau.

Į turtuolių sąrašą pateko Adelė

Savo turtą 1 mlrd. svarų arba daugiau per metus padidino iš viso 19 žmonių.

Viešumo vengiantys broliai Davidas ir Simonas Reubenai, pernai buvę sąrašo viršūnėje, šių metų reitinge smuko 2 pozicijomis, nors jų 14 mlrd. svarų vertės turtas padidėjo 900 mln. svarų.

Į šių metų sąrašą pateko 58 „naujokai“, tarp jų yra ir žinomų asmenų, įskaitant populiarią atlikėją Adelę. Jos turto vertė šiuo metu siekia 125 mln. svarų ir turtingiausių asmenų iki 30 metų amžiaus sąraše ji užima šeštą vietą.

Į reitingą pirmą kartą taip pat pateko futbolininkas Zlatanas Ibrahimovičius ir romano „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ autorė E. L. James.

Sąraše taip pat yra ir kitų žinomų asmenų, pavyzdžiui, Paulas McCartney, kurio turto vertė siekia 780 mln. svarų, Eltonas Johnas su 290 mln. svarų, Lewisas Hamiltonas su 131 mln. svarų, taip pat Davidas ir Victoria Beckhamai, kurių bendro turto vertė siekia 300 mln. svarų.

Hario Poterio sagos kūrėja J. K. Rowling ir toliau darė stebuklus – jos turto vertė padidėjo dar 50 mln. svarų iki 650 mln. svarų.

O Karalienė Elžbieta II, kuriai balandį sukako 91 metai, smuko 10 pozicijų ir savo karalystės turtuolių sąraše užėmė 329 vietą. Jos turto vertė siekia 360 mln. svarų. Tačiau į šią sumą neįskaičiuotos Karūnos žemę ir nuosavybę valdančios įmonės „Crown Estate“ pajamos ir turtas – o vien šios įmonės nekilnojamojo turto portfelio vertė šiuo metu siekia 12 mlrd. svarų.

Į šių metų turtuolių sąrašą buvo įtraukti visi asmenys, kurių turto vertė sudaro bent 110 mln. svarų. Beje, 1997 metais ši riba sudarė tik 15 mln. svarų.