Veidai

2017.05.07 23:09

Pataisos namų muziejuje – draudžiami daiktai ir nelegalūs nuteistųjų įrankiai

Alytuje duris atvėrė pataisos namų istorijos muziejus, kuriame pristatoma nuteistųjų kūryba. Atskira patalpa skirta iš nuteistųjų atimtiems draudžiamiems daiktams, jų slėptuvėms eksponuoti.

60-metį skaičiuojančių Alytaus pataisos namų muziejuje – nuteistųjų meno dirbiniai iš medžio ir metalo, sukonstruoti laivai buteliuose, paveikslai. Nuteistųjų drožiniai šiuo metu eksponuojami Alytaus miesto savivaldybėje. 

Tarp muziejaus eksponatų – iš nuteistųjų atimti draudžiami turėti daiktai (pagaminti jų pačių), daiktų slėptuvės bei priemonės, kuriomis telefonai, sim kortelės ir narkotikai patenka į pataisos namų teritoriją. Taip pat muziejuje galima pamatyti ir naminės degtinės gaminimo aparatus ir netgi raštelius su naminukės gamybos receptais.

Čia ir nuteistųjų pasigaminti peiliai, durklai, lazdos, telefonai, patrankos, kuriomis į teritoriją nuteistiesiems permetami draudžiami daiktai, bepilotė skraidyklė.

Pasak pareigūnų, dirbantys nuteistieji, bijodami prarasti savo  vietą, jau negamina peilių ir durklų iš metalo, nors anksčiau tai darė vos ne kiekvienas nuteistasis.

Alytaus pataisos namų muziejų aplankyti ar pažiūrėti kaip gyvena nuteistieji galima darbo dienomis, įstaigoje vyksta ir atvirų durų dienos. 

Plačiau apie Alytaus pataisos namų istorijos muziejų – Rūtos Lankininkaitės reportaže.