Veidai

2017.05.07 18:40

Apklausa: dauguma Y kartos amerikiečių neįvertina vaiko auginimo išlaidų

BNS 2017.05.07 18:40

Didžioji dalis 18-34 metų amžiaus amerikiečių, priklausančių vadinamai Y kartai, nesuvokia realių vaiko auginimo išlaidų, rodo bendrovės „NerdWallet“ atliktos paklausos rezultatai.

Beveik pusė (49 proc.) respondentų mano, kad išlaidos vaiko auginimui pirmaisiais jo gyvenimo metais neviršija 5 tūkst. JAV dolerių. Statistika rodo, kad realios dviejų suaugusiųjų šeimos, kurios metinės pajamos siekia 40 tūkst. JAV dolerių, išlaidos vaikui pirmaisiais jo gyvenimo metais sudaro 21,25 tūkst. JAV dolerių. O šeimos su 200 tūkst. JAV dolerių metinėmis pajamomis išlaidos sudaro 52 tūkst. JAV dolerių.

Tačiau „NerdWallet“ analitikai mato ir teigiamų rezultatų: 86 proc. respondentų sakė ketinantys per artimiausius penkerius metus susilaukti vaiko ir jau ėmė tam reikalui taupyti.

Ekspertai sako, kad jauni tėvai labai dažnai leidžia pinigus daiktams, kurių vaikui visai nereikia. Pavyzdžiui, perka brangių drabužių ar labai daug žaislų. Tai pripažįsta 35 proc. tėvų iki 34 metų.

Vaikų susilaukti planuojančioms poroms specialistai pataria iš anksto planuoti biudžetą būtiniausiems dalykams ir nešvaistyti pinigų madingiems, bet nereikalingiems daiktams.

Jie taip pat pataria jauniems tėvams iš anksto perspėti draugus ir giminaičius, kad šie pirktų vaikeliui ką nors praktiško, pavyzdžiui, sauskelnių pakuotę, vietoj dar vieno žaisliuko.