Naujienų srautas

Veidai2017.05.07 15:54

Ukraina neįsileido kelių „Euroviziją“ norėjusių nušviesti Rusijos žurnalistų

BNS 2017.05.07 15:54

Ukrainos pareigūnai sekmadienį pranešė, kad neįleido į šalį kelių Eurovizijos konkursą norėjusių nušviesti rusų žurnalistų, nes jie lankėsi Rusijos okupuotame Kryme.

Pasak sienos apsaugos tarnybos atstovo spaudai Olego Slobodiano, dviem Rusijos žurnalistams, kurių pavardės neskalbiamos, sekmadienį „buvo neleista kirsti sienos; jiems trejus metus uždrausta atvykti į Ukrainą“.

„Valstybės sienos apsaugos tarnyba pažymi, kad Eurovizijos akreditacijos turėjimas nesuteikia teisės kirsti sieną“, – O. Slobodianas parašė socialiniame tinkle „Facebook“.

Šeštadienį pareigūnai pranešė, kad dėl tos pačios priežasties į šalį buvo neįleistas Rusijos valstybinės naujienų tarnybos fotografas.

Šių metų Euroviziją, kurios finalas įvyks gegužės 13 dieną, temdo Maskvos ir Kijevo ginčas dėl pastarojo sprendimo uždrausti Rusijos atstovei Julijai Samoilovai atvykti į Ukrainos sostinę dalyvauti konkurse, nes ji yra koncertavusi Kryme.

Rusijos televizijos „Pirmasis kanalas“, protestuodamas dėl tokio sprendimo, atsisakė transliuoti konkursą.

Maskvos ir Kijevo santykiai smarkiai pašlijo, kai protestuotojams nuvertus Kremliaus remtą Ukrainos prezidentą 2014 metų kovą Rusija aneksavo Krymo pusiasalį, o vėliau parėmė separatistus, kurie užėmė didelę teritoriją Ukrainos rytuose. Šis ginkluotas konfliktas tarp prorusiškų separatistų ir Kijevo pajėgų jau nusinešė apie 10 tūkst. gyvybių.

Provakarietiškas Ukrainos prezidentas Petro Porošenka sekmadienį pareiškė, kad Eurovizija atkreips tarptautinės bendruomenės dėmesį į šalį, kuri stengiasi ištrūkti iš Maskvos glėbio.

„Ukraina, mūsų europietiški siekiai, mūsų kova už laisvę ir nepriklausomybę, šiomis dienomis kaustys šimtų milijonų televizijos žiūrovų visame pasaulyje dėmesį“, – sakė jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi