Naujienų srautas

Veidai2017.05.06 19:07

ES centru taps vos 80 žmonių turintis miestelis

Kad Europos Sąjungos (ES) centras – Lietuvoje, turbūt žinome visi, o ar žinote, kur yra Europos Sąjungos centras? Šiuo titulu per bendrijos istoriją yra džiaugusis ne viena vietovė, Sąjungai plečiantis jis vis persikeldavo. Tačiau jau greitai centras pirmą kartą vietą keis ne dėl to, kad kas nors prisijungė, o dėl to, kad traukiasi. Išstojus Didžiajai Britanijai, Europos Sąjungos vidurys liks Vokietijoje, tik persikels iš vieno Bavarijos miestelio į kitą.

Gadheimas kol kas yra tik eilinis rapsų laukas Bavarijos žemėje Vokietijoje. Tačiau po poros metų, Didžiajai Britanijai išstojus iš Europos Sąjungos, čia bus bendrijos geografinis centras. Vieno ten esančio sklypo savininkei teks rūpintis nebe tik pasėliais. Kad centru taps jos gimtasis Gadheimas, ūkininkė sužinojo parduotuvėje, pardavėja naujieną buvo ką tik išgirdusi per radiją. O vėliau sūnus patikslino, kad Europos sąjungos vidurys bus ne tik jų miestelyje, o būtent lauke, kur šeima ūkininkauja jau pusantro šimto metų,.

„Mano sūnus gavo koordinates ir pažiūrėjo Google žemėlapiuose, tada atsiuntė man žinutę: „mama, centras bus Gadheime“. Paklausiau jo, kur ir atsiuntė man nuotrauką: štai čia bus centrinis taškas“, – pasakoja sklypo savininkė Karin Kessler.

Tai buvo didelė naujiena ne tik žemės savininkei. Gadheime – vos apie 80 gyventojų, jis net per mažas, kad turėtų savo merą, miesteliui atstovauja gretimo miestelio meras. Tad daugelis čia džiaugiasi, kad būdami tokie maži, bus pastebėti ir jau suka galvas, kaip įprasminti būsimą statusą.

Daugiau – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi