Naujienų srautas

Veidai2017.05.06 14:50

Atsinaujinusiame Vingio parke – šiltojo sezono pradžios šventė

LRT.lt 2017.05.06 14:50

Vilniečių pamėgtas Vingis iš miško virsta tikru miestietišku parku ir kviečia apsilankyti 3 dienas truksiančioje šiltojo sezono pradžios šventėje – „PaVINGiuojam“. Pamatyti, kas naujo per metus nuveikta ir kiek smagios veiklos atsirado Vingio parke, vilniečius jau penktadienį pakvietė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Daugumai pušų Vingio parke jau gerokai per 200 ar net 300 metų. Kad parkas atsinaujintų, atkuriamas pušynas, šiemet pasodinta daugiau kaip 2 tūkst. naujų pušaičių. Naujais sodinukais parkas bus papildomas kasmet. Iš viso kraštovaizdžio formavimo priemonėmis sutvarkyta, išvalyta daugiau negu du trečdaliai miško parko, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Naujovės parke

Iki šiltojo sezono pradžios parke atnaujinta 50 suoliukų, šiais metais liko pakeisti dar 120, parke pastatytos krypčių nuorodos, atsiras ir takų pavadinimai, nauji stendai. Dar daugiau –  baigiama naujai išasfaltuoti 4 km nusidėvėjusių parko takelių, išplėsta treniruoklių aikštelė, įrengtos naujos lauko tinklinio aikštelės, vasaros sezono pradžiai pradžiugins naujos lauko badmintono aikštelės.

Mažųjų vilniečių laukia parke įrengtas lauko vaikų darželis. Sporto mėgėjams – atnaujinti sporto įrenginiai sveikatingumo take, o keturkojai augintiniai jau gali treniruotis naujai sutvarkytoje šunų aikštelėje. Pasivaikščiojimams atverti 7 km besidriekiantys miško takeliai, priėjimai prie Neries.

Naujovė parke – grilio zona, kur jau nuo šiandienos vilniečiai gali skaniai leisti laisvalaikį. Įrengtos viešos, griliui pritaikytos vietos, kur 4 griliais vienu metu galės naudotis šeimos ar draugų kompanijos. Naujoji piknikų zona, įsikūrusi netoli Žvėryno pėsčiųjų tilto, nuo šiol leis vilniečiams lanksčiau planuoti savo laisvalaikį ir išsiruošti į iškylas gamtoje ekspromtu.

Patogus atvykimas į parką

Kasmet Vingio parke apsilanko nuo 300 iki 400 tūkst. žmonių. Vilniečiai skatinami į parką atvykti dviračiais, viešuoju transportu ar pėsčiomis, tačiau yra gerų žinių ir iš toliau atvažiuojantiems automobiliais:  gegužės mėnesį prie parko bus įrengti „žalieji koriai“ – apie 70 naujų automobilių statymo vietų, išplečiant esamą parkavimo aikštelę, esančią prie įvažiavimo į Vingio parką iš Geležinio Vilko gatvės. Ženklais bus pažymėtos išskirtos automobilių statymo vietos šeimoms. 

Parke planuojama įrengti daugiau vandens gertuvių prie centrinės Vingio parko aikštės ir pastatyti naujus konteinerių tipo tualetus.

Vilniaus savivaldybės iliustracija

Renginiai Vingio parke

2018 m. Vingio parke vyks Lietuvos šimtmečio dainų šventė „Vardan tos...“, į kurią atvyks apie 40 tūkst. dalyvių iš Lietuvos ir užsienio, todėl iki šventės ketinama rekonstruoti Vingio parko estradą (kartu su vyriausybės lėšomis).

Gegužės 5–7 dienomis savivaldybė kviečia visus aktyviai praleisti savaitgalį parke, pasigrožėti sužydusiu VU Botanikos sodu šalia parko, sportuoti su „Sveiku miestu“. Kiekvieną renginio dieną Vingio parko lankytojų lauks daugybė skirtingų įdomių užsiėmimų, tad sau patinkančią veiklą šventėje ras jaunimas ir senjorai, sportininkai ir gamtos mylėtojai, šeimos su mažyliais ir Mamos dienos proga savo mamas pasveikinti skubėsiantys vaikai.

Atvykti į pavasario šventę „PaVINGiuojam“ savivaldybė kviečia dviračiais arba siūlo rinktis viešąjį transportą. O kad būtų patogiau ir aiškiau – žemėlapyje sužymėjo vietas, kur nedideliu spinduliu aplink parką galima rasti oranžinių dviračių nuomos punktus, kokie viešojo transporto maršrutai važiuoja pro parką.  Atvykusiems iki parko automobiliais, rekomenduojama juos  pasistatyti stovėjimo aikštelėje prie „Ergo“, „Litexpo“, arba Giraitės g. 3 prie buvusio kelių policijos pastato.

Vilniaus savivaldybės iliustracija

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi