Veidai

2017.05.04 20:03

V. Janukovyčiaus žvėryne apsilankiusi V. Ivanovskaja: gyvūnai taip neturėtų atrodyti

Karolina Drigotaitė, LRT.lt2017.05.04 20:03

Ketvirtadienio rytą grupė „Fusedmarc“ aplankė neeilinę vietą – buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus vilą, garsėjančią išskirtine prabanga.

Kiek tolėliau už Kijevo esanti rezidencija – itin išpuoselėta. Čia Lietuvos delegacija vaikščiojo po parką, apstatytą skulptūromis, matė tvenkinius, garažą, kuriame buvo rasta 3000 automobilių kolekcija, laivą, 3,5 tūkst. kv. m dydžio šiltnamį ir kitų neįtikėtinų dalykų.

Tačiau didžiausią įspūdį Lietuvos atstovams „Eurovizijoje“ paliko gyvūnų įvairovė. Tvenkiniuose plaukioja laukinės antys, o, dairantis po didelę teritoriją, nuostabos šūksniais buvo pasitiktos laisvai vaikštinėjančios karvės, kurios, lyg niekur nieko, prasilenkė su delegacija.

V. Nevieros (LRT) nuotr.

Grupės „Fusedmarc“ vokalistei Viktorijai Ivanovskajai gyvūnai – viena maloniausių temų. Moteris rūpinasi gyvūnais, remia jų prieglaudas, nevalgo jokių gyvų sutvėrimų ir atsisako nešioti odos dirbinius.

Tad nieko keisto, kad daugiausiai laiko rezidencijoje ji praleido V. Janukovyčiaus įrengtame asmeniniame zoologijos sode, kurio narvuose  – stručiai, elniai, ožkos, šernai ir kiti gyvūnai.

„Labai mėgstu gyvūnus. Jie įdomūs, nešneka, bet turi savo supratimą, bendrauja savaip. Miela, kad yra ne tik žmogus, bet ir tokie kūneliai“, – su šypsena kalba V. Ivanovskaja.

Nors iš zoologijos sodo dainininkė išėjo maloniai nusiteikusi, narvuose uždaryti gyvūnai jai atrodė gailiai.

V. Nevieros (LRT) nuotr.

„Gyvūnai narvuose nejaučia jokios laisvės, nėra jokios laimės nei gyvūnams, nei žmogui. Visgi gyvūnai turėtų atrodyti kitaip“, – sakė ji.

Paklausta, ar tai nesukelia pykčio, V. Ivanovskaja atsakė: „Nepikta, nes tai darau ne aš. Tačiau, jeigu žmogus kol kas dar nežengia link tokio supratimo, vadinasi, viskas – prieš akis. Manau, kad ši žemė mums – tam, kad keistumėmės į gerąją pusę, įgautume supratimo, meilės.“

Gyvūnais rūpintis, nevalgyti mėsos ir nenešioti odinių rūbų ar batų V. Ivanovskaja sako nusprendusi tada, kai pradėjo naudotis internetu.

„Informacija atėjo iš interneto, iki tol supratimo apie tai neturėjau. Su laiku suprantau, kad narvas tikrai – ne būtybei, kuri turi sielą“, – tikino ji.

Buvusio Ukrainos prezidento rezidencija Mežigorijoje šiuo metu yra perduota valstybei ir yra atvira turistams. Perimtoje rezidencijoje prieš daugiau nei trejus metus buvo rasta stručių, antilopių, papūgų, karvių, kiaulių, dėmėtųjų ir tauriųjų elnių, danielių, berberinių avinų, apie 40 fazaninių paukščių rūšių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt