Veidai

2017.05.03 15:38

„Fusedmarc“ vyksta į pirmąją savo repeticiją didžiojoje „Eurovizijos“ arenoje

Karolina Drigotaitė, LRT.lt2017.05.03 15:38

Gegužės 1-ąją į Kijevą išvykusi Lietuvos eurovizinė delegacija kelias dienas žvalgėsi po miestą, pažindinosi su kitų šalių atstovais ir filmavosi euroviziniam atvirukui, o šią popietę imsis itin svarbių darbų – grupės „Fusedmarc“ laukia pirmoji repeticija didžiojoje arenoje.

Prieš vykdama į areną, vokalistė Viktorija Ivanovskaja tikino didelio jaudulio nejaučianti. Atsisėdusi autobuso, vežusio į areną, priekyje, atlikėja nutarė prasidainuoti, mat suprato iki tol tam neturėjusi tinkamo laiko. Kol kas susitikimai su kitų šalių atstovais jos neblaško. Dainininkė sako, kartais būna taip susikaupusi ir nugrimzdusi į savo mintis, kad konkurentų aplink net nepastebi.

Delegacijos vadovas Audrius Giržadas beveik valandą trukusioje kelionėje į areną papasakojo, kad pareigų pirmojoje repeticijoje jam – ne mažiau nei grupei. „Kiekvienais metais, kai važiuojame į pirmąją repeticiją, yra toks jaudulys. Turiu viską apibėgti, apžiūrėti per pirmas dešimt minučių. Galvoje sukasi daug klausimų – svarbu net ir tai, ar toli nuo scenos yra mūsų persirengimo kambariai. Turiu viską matyti ir papasakoti delegacijai, taip pat galėti atsakyti į visus jos klausimus. Dainininkai turi savo rūpesčių, aš – savų“, – tvirtino A. Giržadas.

Pasirodymo režisierius Povilas Varvuolis jau anksčiau minėjo, jog šis trečiadienis – viena svarbiausių dienų. Šią dieną paaiškės, kaip atrodys pasirodymas didžiojoje scenoje ir pan.

Grupė jau arenoje

Tik atvykus į areną, delegaciją pasitiko „Eurovizijos“ savanorė, kuri gelbsti kiekviename žingsnyje ir rūpinasi, kad atlikėjai bei kiti komandos nariai visur būtų laiku.

Lietuviams buvo aprodyti užkulisiai bei jiems skirtas persirengimo kambarys. Čia, prie pat durų, iš karto buvo pakabinta Lietuvos trispalvė, kuri grupei neš sėkmę ir primins namus. Pasisekimą, tikimasi, atneš ir skaičius septyni – tokiu pažymėtas Lietuvos delegacijos persirengimo kambarys.

Ne mažiau svarbus žingsnis atvykus į areną – saugos instruktažo išklausymas. Kruopščiai organizuojamame konkurse saugumas – vienas priotitetų, todėl ir patikra prieš patenkant į arena – tarsi oro uoste.

Vis dėlto, lietuviai patikinti, jog čia gali jaustis saugūs, nes informacijos apie galimas grėsmes konkursui – nėra.
Pirmasis  grupės darbas – garso patikra. Grupė „Fusedmarc“ ir pritariančiosios vokalistės čia sudainavo tris kartus.

Išėjusios iš specialiai tam skirtos patalpos, pritariančiosios vokalistės atrodė gerai nusiteikusios ir patenkintos garso kokybe, tačiau iš V. Ivanovskajos veido buvo galima nuspėti ką kitą.

„Reikia laiko suprasti. Dar trūksta garso, kuris tau padėtų. Dabar tenka lipti per sunkumus, o to nesinorėtų daryti scenoje“, – sakė dainininkė. 

Tačiau pasirodymo režisieriaus P. Varvuolio teigimu, dėl tokių nesklandumų jaudintis dar anksti, nes garso patikra ir skirta minėtiems trūkumams išsiaiškinti ir pašalinti.

Įspūdžiai iš garso patikros čia:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt