Veidai

2017.05.03 12:39

Apie Lietuvą – trys virtualios realybės filmai

LRT.lt2017.05.03 12:39

Nuo šių metų tarptautinėse turizmo parodose ir renginiuose Lietuva itin sėkmingai pristatoma inovatyvia reklamos priemone – sferiniais (360°) vaizdo klipais, kurie demonstruojami su virtualios realybės akiniais, skelbiama pranešime spaudai.

„Pagal „Google“ tyrimą, egzistuoja penki turisto kelionės etapai internete: svajojimas, planavimas, užsakymas, patyrimas, dalinimasis. Net 66 proc. keliautojų peržiūri vaizdo klipus dar pirmajame kelionės etape – kai mąsto, kur keliauti arba svajoja apie kelionę. Virtualios realybės filmai gali perkelti žiūrovą į kitą pasaulio kraštą ir labai įtaigiai paveikti jo apsisprendimą keliauti. Būtent todėl ši technologinė inovacija buvo pasirinkta siekiant kuo patraukliau ir paveikiau pristatyti Lietuvos gamtą ir kultūrą. Pavyzdžiui, tokia turizmo milžinė kaip Australija susikūrė net apie 20 virtualios realybės filmukų“, - vienos iš technologiškai naujausių reklamos priemonių turizmo rinkodaroje – virtualios realybės - perspektyvumu tiki Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė, laikinai einanti Valstybinio turizmo departamento vadovės pareigas.

Pasak jos, gali šimtą kartų turizmo parodos lankytojui pasakoti, kad virš Vilniaus senamiesčio galima praskrieti oro balionu, tačiau galima į šį skrydį pakviesti virtualioje realybėje – poveikis skiriasi kaip diena ir naktis. Turizmo departamento specialistai yra patyrę, kaip aukščio bijantis žmogus išsigąsta ar net ima šaukti, kai žiūrėdamas filmą apie Lietuvą su VR akiniais staiga pamato, kad kyla kartu su oro baliono krepšiu ir po savimi temato tolstančius stogus.

UAB „Gluk Media“ VTD užsakymu sukūrė 3 virtualios realybės (VR) 360° vaizdo klipus: Vilniaus ir Trakų vaizdai (trukmė apie 3 min.); aktyvios pramogos Lietuvoje (trukmė apie 3 min.; jo metu rodomas vandenlenčių sportas Vilnojos ežere, keliavimas dviračiu Kuršių Nerijoje, skrydis lynu per Nemuną Druskininkuose, kaitavimas Svencelėje, bėgimo maratonas Vilniaus gatvėmis, irklentės Trakų ežere) ir gamta iš paukščio skrydžio (trukmė daugiau nei 4 min., klipe rodomos 9 vietovės: Ventės ragas, Nemuno vaizdai Kauno rajone, Raudonės pilis, Sartų ežero apžvalgos bokštas, Kernavės piliakalniai, Kryžių kalnas, Lajų takas Anykščiuose, Kadagių slėnis, Kuršių Nerija).

Taip pat sukurta mobili programa (aplikacija) „Travel in Lithuania VR“, kurioje patalpinti visi Lietuvos gamtos ir kultūros paveldą reprezentuojantys VR vaizdo klipai. Šią aplikaciją kiekvienas norintis nemokamai gali atsisiųsti iš „Apple Store“ bei „Google Play“, taip pat svetainės www.Lithuania.travel/vr. Lietuvą pristatančius 360° vaizdo klipus galima peržiūrėti ir „Youtube“ paskyroje Lithuania.Real is Beautiful.

Turizmo departamentas kviečia siųstis filmukus į savo išmaniuosius telefonus ar planšetes ir demonstruoti juos draugams bei pažįstamiems iš užsienio kviečiant pasirinkti mūsų šalį savo atostogoms. Sukurtų filmų galimybės geriausiai atsiskleidžia naudojant virtualios realybės akinius arba kartoninius jų atitikmenis.