Veidai

2017.05.02 18:15

Eminemas kaltina N. Zelandijos konservatorius nukopijavus jo dainą

Algirdas Acus, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.05.02 18:15

Naujosios Zelandijos teisėjai sprendžia, ar šalies konservatoriai nepažeidė Eminemo autorinių teisių, kai rinkimų kampanijai pristatė labai panašią dainą. Šiuo metu valdančiąją partiją į teismą padavę Eminemo atstovai tikisi kaltės pripažinimo ir piniginės kompensacijos.

Eminemo atstovai mano, kad 2002-ųjų dainą „Lose Yourself“ nukopijavo Naujosios Zelandijos valdančiųjų konservatorių Nacionalinė partija, kai prieš 2014-ųjų pergalingus rinkimus pristatė labai panašiai skambančią kampanijos dainą, pavadintą „Eminem Esque“.

„Ji visai kaip „Lose Yourself“. Tik kad neskamba taip gerai kaip originalas“, – teigia dainos „Lose Yourself“ kompozitorius Jeffas Bassas.

Naujosios Zelandijos konservatoriai sako, kad dainą kampanijai užsakė iš Australijos muzikos bendrovės.

„Nacionalinės partijos pozicija labai aiškiai pabrėžė siekį užtikrinti, kad nebūtų pažeistos jokios autorinės teisės“, – sako Nacionalinės partijos advokatas Gregas Arthuras.

Vakar prasidėjęs teismas turėtų trukti šešias dienas. Eminemo atstovai pergalės teisme atveju tikisi, kad konservatoriai pripažins kaltę ir sumokės kompensaciją, kurios dydžio neatskleidžia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt