Naujienų srautas

Veidai2017.05.02 11:10

Prancūzijoje prasideda teismas dėl pusnuogės kunigaikštienės Kate nuotraukų

BNS 2017.05.02 11:10

Prancūzijoje antradienį prasideda šešių žiniasklaidos atstovų teismas dėl princo Williamo žmonos Kate nuotraukų, kurios buvo padarytos Prancūzijoje, naudojantis teleobjektyvais, publikavimo.

Šiose nuotraukose, kurios sukėlė skandalą Didžiojoje Britanijoje, Kate matoma besideginanti nuoga iki pusės.

Nuotraukos 2012 metų rugsėjį buvo išspausdintos blizgiame prancūzų žurnale „Closer“ ir regioniniame dienraštyje „La Provence“.

Karališkoji pora tuo metu atostogavo Pietų Prancūzijoje – pilyje, priklausančioje vikontui Davidui Linley, karalienės Elizabeth II velionės sesers princesės Margaret sūnui.

Vienoje intymiausių nuotraukų matyti, kaip iki pusės nuogai Kembridžo kunigaikštienei sutuoktinis Williamas tepa ant sėdmenų kremą nuo saulės.

„Closer“ redaktorė Laurence Pieau, žurnalo savininkės grupės „Mondadori“ vadovas Ernesto Mauri ir numanomi nuotraukų autoriai – Paryžiaus fotografai Cyrilas Moreau bei Dominique`as Jacovidesas – yra kaltinami privatumo pažeidimu ir bendrininkavimu.

Nesitikima, kad karališkoji pora atvyks į teismą vakariniame Paryžiaus priemiestyje Nantere.

Byla jau buvo atidėta keturiems mėnesiams, nes buvo patenkintas fotografų advokato prašymas skirti daugiau laiko pasirengti gynybai.

Princo Williamo Kensingtono rūmai naujienų agentūrai AFP atsisakė komentuoti bylą.

Kilus pradiniam skandalui L. Pieau teisino savo leidinio veiksmus ir sakė, kad nuotraukos „visai ne šokiruojančios“.

Neryškios nuotraukos

Policija sakė, jog patikrinus viešbučių svečių sąrašus ir telefonus buvo patvirtinta, kad du paparacai buvo netoli minėtos pilies, kai joje svečiavosi karališkoji pora.

Tačiau abu fotografai neigia padarę minimas nuotraukas, nors esama įrodymų, kad jie po nuotraukų publikavimo gavo nemažas išmokas.

Žurnalas atsisako atskleisti fotografo tapatybę.

Savaitė prieš tai, kai „Closer“ išspausdino nuotraukas, „La Provence“ publikavo kitas karališkosios poros nuotraukas, padarytas kitu kampu.

Tuometinis laikraščio leidybos direktorius Marcas Auburtinas ir fotografė Valerie Suau antradienį taip pat bus teisiami dėl šių nuotraukų.

V. Suau buvo apkaltinta dėl Kate su maudymosi kostiumėliu nuotraukų, padarytų toje pačioje vietoje, bet laikraštis neigė, kad ši fotografė padarė kokių kadrų, kuriuose kunigaikštienė būtų matoma pusnuogė.

Minimos neryškios nuotraukos papiktino britų karališkąją šeimą ir sukėlė triukšmą Britanijoje, kur keli laikraščiai atmetė pasiūlymą jas nupirkti.

Pasipiktinusi karališkoji pora netrukus po nuotraukų publikavimo ėmėsi teisinių veiksmų; jų advokatas sako, kad nuotraukos sutuoktiniams buvo itin skausmingas dalykas, nes sugrąžino prisiminimus apie Williamo motinos princesės Dianos žūtį per automobilio avariją Paryžiuje 1997 metais, persekiojant paparacams.

Prancūzų pareigūnai palaikė porą ir uždraudė bet kokį tolesnį nuotraukų platinimą, o paskui pradėjo tyrimą dėl to, kaip tos nuotraukos buvo gautos.

Tačiau nuotraukos vis tiek pasirodė keliuose kituose Europos leidiniuose: italų „Chi“, kuris kaip ir „Closer“ priklauso „Mondadori“, airių „Daily Star“ ir kituose šios grupės žurnaluose Švedijoje bei Danijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi