Veidai

2017.04.24 13:22

Zoologijos sode – lamos jauniklė

LRT.lt2017.04.24 13:22

Balandžio 1 dieną Kaune įsikūrusiame Lietuvos zoologijos sode gimė lamos jauniklė, kurią darbuotojai pavadino Aiste. Mažoji lama drąsiai jautėsi jau pirmomis savo dienomis, guviai šokinėjo aplink mamą ir domėjosi ją supančia aplinka. Artėjant Lietuvos zoologijos sodo sezono atidarymui, nuspręsta mažylę pristatyti ir visiems sodo lankytojams.

Aistė savo vardą gavo neatsitiktinai, mat balandžio 1-ąją gimtadienį šventė Lietuvos zoologijos sodo sekretorė Aistė. Todėl darbuotojai pusiau juokaudami, pusiau rimtai nusprendė, kad jauniklę būtina pavadinti Aistės vardu. Mažoji lama yra Sofi, kuri gimė taip pat Lietuvos zoologijos sode, ir Pilypo, atvykusio iš Vroclavo zoologijos sodo, jauniklė.

Lamos prijaukintos buvo dar 2000–2500 metais prieš mūsų erą. Jų pirmtakais yra laikomi guanakai, kuriuos taip pat galima pamatyti Lietuvos zoologijos sode. Kaune gyvenančios lamos yra draugiškos, labai žaismingos ir mėgstančios žmonių draugiją, tačiau neįprastai išreiškia savo nepasitenkinimą – iš skrandžio atriaugėja truputį pusiau suvirškinto, blogą kvapą skleidžiančio maisto ir spjauna į veidą jas supykdžiusiam. Todėl lankantis zoologijos sode vertėtų jų neglostyti, neerzinti ir ypač – nemaitinti. 

Zoologijos sodo nuotr.

Šiuo metu naujoji jauniklė Aistė kartu su mama Sofi gyvena atskirtos nuo kitų lamų, tačiau per Lietuvos zoologijos sodo sezono atidarymą balandžio 30 d. visi lankytojai turės progą susipažinti su Aiste. Pirmoji lama į Lietuvos zoologijos sodą atkeliavo 1965 m., o šiandien lankytojai čia gali pamatyti 6 lamas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt