Veidai

2017.04.24 09:50

Australijoje vyrui pasisekė ištrūkti iš krokodilo nasrų

BNS 2017.04.24 09:50

Vyrui, kuris Australijos šiaurėje nardydamas su vamzdeliu atsitiktinai atsitrenkė į krokodilą, pasisekė ištrūkti ir atsipirkti tik menkais sužeidimais, o pareigūnai pirmadienį ieškojo to roplio.

Nardytojas sekmadienį „netyčia“ užkliudė krokodilą netoli populiarios Driežų salos Kvynslando valstijoje. Iki dviejų metrų ilgio roplio reakcija buvo „gynybinė“.

„Vyras patyrė nedidelių galvos žaizdų ir nubrozdinimų; jis gydomas saloje, – sakė aplinkos apsaugos departamento atstovas. – Pareigūnai vyksta į rajoną ir jame ieškos to krokodilo.“

Vandenys aplink Driežų salą garsėja krokodilais; visur tame rajone pastatyti ženklų, įspėjančių apie pavojų.

Per kitą sekmadienį įvykusį incidentą netoli Inisfeilio Kvynslande buvo rastas krokodilas nupjauta galva. Pareigūnai viešai perspėjo, kad šiuos roplius draudžiama galabyti.

„Pirminio tyrimo duomenimis, šis keturių metrų ilgio gyvūnas buvo nugaišęs jau kurį laiką“, – sakė departamento atstovas.

„(Kvynslando aplinkos ir paveldo apsaugos departamentas) norėtų priminti visuomenei, kad yra neteisėta be leidimo tyčia krokodilams trukdyti, kenkti ar juos žudyti“, – sakė jis.

Praėjusį mėnesį netoli Inisfeilio krokodilas sudraskė žveją. Per kitą incidentą roplys sugriebė už rankos vieną paauglį, kai šis tame pačiame rajone įšoko į upę. Laimei, vaikinas atsipirko dviejų kaulų lūžiais.

Užpuolimams kartojantis kai kurie visuomenės nariai pradėjo raginti naikinti šiuos gyvūnus, bet valstijos vyriausybė kol kas priešinasi ir sako, kad kraštutinės priemonės šių gyvūnų elgesio nepaveiks ir tik suteiks žmonėms klaidingą saugumo jausmą.

Australijoje krokodilai yra saugomi gyvūnai: už roplio nugalabijimą gali būti skirta iki 27 425 Australijos dolerių (19 tūkst. eurų) bauda.