Veidai

2017.04.21 19:10

Kaip tinginystė gali paskatinti pažangą?

Tinginystė ne visada yra blogai. Pavyzdžiai verslo pasaulyje rodo, kad kai kuriais atvejais ji gali paskatinti progresą. 

Vynuoges viename Prancūzijos kaimelyje auginti užsimanęs japonas Hirotake Ooka prancūzams gali atrodyti labai netipinis tinginys – jis visai nesirūpina kalvose apžėlusiais vynuogynais, bet vargsta šokinėdamas ant vynuogių. O galėtų pritaikyti vynui spausti specialiai pritaikytus įrenginius ir čia sutaupęs laiko eiti purkšti vynuogynų apsauginėmis priemonėmis, ten, kur renginiai nupurkšti negali.

Galbūt taip japonas nebūtų praradęs 90 procentų derliaus, kai prieš ketverius metus užsikrėtė vynuogynai. Tačiau jis tikina, kad natūralios vynininkystės jis mokėsi iš vynais garsėjančios Prancūzijos meistro Thrierry Allemando.

Hirotake Ookai per metus užtenka pagaminti 30 tūkst. vyno butelių, nes Japonijoje juos brangiai išgraibsto natūralios vynininkystės idėja susižavėję pirkėjai. Todėl dirbdamas rankomis japonas sako tiesiog besimėgaujantis savo veikla ir nemato prasmės pramoniniu būdu plėsti verslo.

Kitas išradingos tinginystės pavyzdys – bendrovės „Volkswagen“ sprendimas.

Daugiau apie tai – Algirdo Acaus reportaže.