Naujienų srautas

Veidai2017.04.21 12:50

Indijoje operuota 500 kg svėrusi egiptietė nusikratė pusės svorio

BNS 2017.04.21 12:50

„Sunkiausia pasaulio moteris“ per du gydymo Indijoje mėnesius nusikratė pusės savo svorio – maždaug ketvirčio tonos, paskelbė gydytojai.

37 metų Egipto pilietė Eman Ahmed Abd El Aty, vasario mėnesį specialiai modifikuotu lėktuvu atskraidinta į Mumbajų skubiai operacijai, svėrė 500 kilogramų.

Ligoninės „Saifee“, kur moteriai praėjusį mėnesį buvo sėkmingai atlikta skrandžio mažinimo operacija, šią savaitę paskelbtoje filmuotoje medžiagoje matyti, kaip pacientė sėdi, šypsosi ir klausosi muzikos.

„Ji atrodo laimingesnė ir lieknesnė savo ankstesnio „aš“ versija. Ji pagaliau gali atsisėsti į invalido vežimėlį ir ilgiau pasėdėti, nors prieš tris mėnesius apie tai nė nesvajojome“, – sakoma gydytojų pareiškime, kuriame nurodoma, kad ji numetė 250 kg svorio.

I. A. Abd El Aty du dešimtmečius nebuvo išėjusi iš savo namų Egipto Aleksandrijos uostamiestyje, kol vasario 11 dieną atskrido į Mumbajų.

Jai buvo skirta speciali skysta dieta, kad svoris kažkiek sumažėtų ir gydytojai galėtų atlikti skrandžio mažinimo operaciją.

Laikydamasi šios dietos pacientė per mėnesį numetė maždaug 100 kg ir kovo pradžioje gydytojai galėjo ją operuoti.

I. A. Abd El Aty šeima sako, kad vaikystėje jai buvo diagnozuota dramblialigė, dėl kurios labai ištino galūnės ir ji beveik nustojo vaikščioti.

Vėliau E. Abd El Aty patyrė kelis insultus, buvo visai prikaustyta prie patalo, susirgo cukralige, ją pradėjo kankinti aukštas kraujospūdis ir miego apnėja.

Ji negali gerai kalbėti ir yra iš dalies paralyžiuota.

„Ji ir toliau sparčiai netenka svorio, ir laukia tos akimirkos, kai galės tilpti į tomografą ir sužinoti dešinės kūno pusės paralyžiaus bei traukulių priežastį“, – priduriama gydytojų pareiškime, kuris trečiadienį buvo paskelbtas interneto svetainėje „Save Eman Cause“.

I. A. Abd El Aty gydymui vadovaujantis Muffazalas Lakdawala atskirai pridūrė, kad gydytojai viliasi po pusmečio skirti jai bandomųjų vaistų nuo nutukimo, kurių stengiasi parūpinti iš Jungtinių Valstijų.

Pernai liepą Guinnesso rekordų knyga sunkiausia moterimi pasaulyje paskelbė amerikietę Pauline Potter, kuri svėrė 293 kg – gerokai daugiau nei dabartinis I. A. Abd El Aty svoris.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi