Veidai

2017.04.21 15:38

Keliavimas su kūdikiu: ką reikia žinoti, kad kelionė neapkarstų?

Lietuviams vis dažniau keliaujant bei atrandant tolimus ir egzotinius kraštus, keliavimą su kūdikiu išbandžiusi tinklaraštininkė, ekonomistė Jurga Keršulienė sako pasigedusi informacijos, kaip patogiau keliauti su mažamečiu. Per trejus metus su šeima išnaršiusi pusę pasaulio, moteris dalijasi patarimais, ką daryti, kad kelionė su kūdikiu neapkarstų. 

„Kelionės su mažu vaiku pirmiausia išmokė nebijoti. Patirtis parodė, kad mano baimės keliauti buvo nepagrįstos. Padariau išvadą, kad kūdikiai yra ne tokie trapūs, kaip dauguma galvoja“, – įspūdžiais dalijasi J. Keršulienė.

Pasak pašnekovės, labiausiai kelionę palengvina kūdikio dienotvarkės žinojimas.

„Tai yra, kada kūdikis valgo, miega ir kada atsibus. Tarkim, tarp kūdikio miego ciklų jūs galite planuoti muziejus, ilgesnius pasivaikščiojimus, nes žinote, kad už pusės valandos vaikas jau bus alkanas ir jam reikės ieškoti vietos pavalgyti. Arba, tarkim, 12 val. dienos jis eina pietų miego ir mums tai buvo pats geriausias laikas, kai galima važiuoti automobiliu kažkokį didesnį tos dienos suplanuotą maršrutą“, – pasakoja keliavimą su kūdikiu išbandžiusi J. Keršulienė.

Esant dideliam laiko juostų pasikeitimui pašnekovė rekomenduoja pirmomis dienomis nevažiuoti toli nuo atvykimo taško.

Plačiau – laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.