Veidai

2017.04.17 20:22

Į Ch. Chaplino rolę įsikūnijo daugiau nei 600 žmonių

Šveicarijoje įkurtame Charlie Chaplino muziejuje paminėtos didžiojo komiko 128-osios gimimo metines. Jubiliejų ir Velykas muziejaus parke šventė beveik 700 Ch. Chaplino kostiumais persirengusių vyrų, moterų ir vaikų.

Legendinio miestų džiunglių valkatos iš nebyliojo kino laikų gerbėjai nepagailėjo 14 eurų už bilietą ir nuvyko į Montrė miestelį Šveicarijoje, kur prieš metus įkurtas Ch. Chaplino muziejus. Į bilieto kainą įtraukta lazda, ūsai ir garsioji Čaplino skrybėlė – katiliukas. Galiausiai taip apsirengė daugiau kaip 660 žmonių, neretai – ištisos šeimos. 

„Visi jo vaidmenys atskleidžia neįtikėtiną žmogiškumą, didžiulę pagarbą ir švelnumą jį supantiems žmonėms“, – pasakoja parodos lankytoja Valerie Jaquier.

Šiais neramiais laikais nemažai žmonių, kalbėjusių 128-ųjų Čaplino gimimo metinių proga, paminėjo, kad garsiojo miestų valkatos šaržai apie tų laikų politikus ir ypač diktatorius tebėra aktualūs ir šiandien.    

„Man Ch. Chaplinas išliks žmogumi, pasipriešinusiu diktatūroms, sugebėjęs parodyti jas juokingas, išjuokęs jų trūkumus. Dabar mums labai trūksta tokių herojų“, – kalba kitas parodos lankytojas Jimmy Vaillantas.

Ch. Chaplino muziejų prie Montrė įkūrė jo palikuonis Eugene`as Chaplinas. Pagal pačius optimistiškiausius šio projekto planus, muziejaus įkūrėjai tikėjosi, kad per metus jį turėtų aplankyti 300 tūkst. žmonių, bet jų nuostabai šis planas įvykdytas jau pirmaisiais muziejaus gyvavimo metais.