Veidai

2017.04.13 21:33

Europos transliuotojų sąjunga: Rusija šiųmetinėje „Eurovizijoje“ nedalyvaus

LRT.lt2017.04.13 21:33

Europos transliuotojų sąjunga ketvirtadienio vakarą išplatino oficialų pranešimą, kuriame teigiama, kad Rusija šiųmetinėje „Eurovizijoje" nedalyvaus. Ši žinia buvo paskelbta po to, kai Rusijos televizijos „Pirmasis kanalas“ pareiškė netransliuosiąs šiais metais „Eurovizijos“ konkurso todėl, kad Ukrainos valdžia atsisakė įsileisti į šalį rusų dainininkę Juliją Samoilovą.

„Kai buvo paskelbta, kad Rusijos atstovei Julijai Samoilovai yra uždrausta atvykti į Kijevą, Europos transliuotojų sąjunga (EBU) Rusijos „Pirmajam kanalui“ pasiūlė dvi išeitis: dalyvauti konkurse nuotoliniu būdu arba pakeisti J. Samoilovą kitu atlikėju. Gaila, tačiau nei vieno pasiūlymo Rusijos transliuotojas nepriėmė ir šiandien pranešė, kad atsisako transliuoti konkursą. Deja, tai reiškia, kad Rusija nebegali dalyvauti šių metų dainų konkurse. Labai norėjome, kad visos 43 šalys turėtų galimybę dalyvauti, ir darėme viską, kad taip įvyktų“, – praneša EBU.

Vienas konkurso organizatorių Frankas Dieteris Freilingas pranešė apgailestaujantis, kad Ukraina nusprendė neįsileisti J. Samoilovos, bet nepaisant to, pasiruošimas „Eurovizijai“ tęsiasi. „Mes smerkiame Ukrainos valdžios sprendimą neleisti J. Samoilovai dalyvauti konkurse, nes tikime, kad tai nedera su nepolitine „Eurovizijos“ konkurso idėja ir misija – paskatinti šalis varžytis draugiškame konkurse. Nepaisant to, pasiruošimas konkursui Kijeve tęsiasi. Mūsų pagrindinis tikslas išlieka toks pats – gegužę surengti įspūdingą „Eurovizijos“ šou bendradarbiaujant su Europos transliuotojų sąjungos nare – Ukrainos nacionaline televizija“, – teigia F. D. Freilingas.

Šiek tiek anksčiau ketvirtadienį Rusijos transliuotojas išplatino oficialų pranešimą spaudai, kuriame teigiama, jog Europos transliuotojų sąjungai nepavyko susitarti su Ukraina dėl J. Samoilovos dalyvavimo konkurse, todėl konkursas Rusijoje transliuojamas nebus.

„Pirmojo kanalo“ vadovai laiko „Ukrainos atsisakymą visiškai nepagrįstu; viso to priežastis – Ukrainos mėginimas politizuoti konkursą, kurio tikslas per jo 62-ejų metų istoriją buvo žmonių vienijimas“, – rašoma pranešime.

Rusija taip pat atsisakė J. Samoilovą pakeisti kitu atlikėju arba naudotis galimybe konkurse dalyvauti nuotoliniu būdu. 

„Europos transliuotojų sąjunga, kaip ir anksčiau, siūlo mums nuotolinį Julijos Samoilovos dalyvavimą, arba pakeitimą kitu dalyviu, bet „Pirmasis kanalas“ ir vieną ir kitą variantą laiko netinkamu: nuotolinis dalyvavimas diskriminuoja Rusijos dalyvę ir prieštarauja konkurso taisyklėms ir principams, o J. Samoilovos pakeitimo kitu dalyviu, mūsų nuomone, net svarstyti negalima“, – pabrėžia „Pirmasis kanalas“.

Ukrainos užsienio reikalų ministras šįryt pranešė, jog Ukrainoje laukiami visi atlikėjai, gerbiantys šalies įstatymus.

Europos transliuotojų sąjunga anksčiau yra skelbusi, kad ketina imtis sankcijų prieš Ukrainą, jei Rusijai nebus leista dalyvauti konkurse, tačiau paskutiniame oficialiame pranešime apie tai neužsimena.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt