Naujienų srautas

Veidai2017.04.13 10:43

Velykas Kroatija pasitinka su įspūdingo dydžio margučiais

Ryškios spalvos ir akį traukiantys pavasariški piešiniai ant milžiniškų kiaušinių. Tokią velykinę staigmeną paruošė Kroatijos miestelio Koprivnicos gyventojai. Keturių piešėjų komandai sukurti vieną įspūdingo dydžio kiaušinį užtrunka net penkias dienas.

Ryškiaspalviai margučiai puošiami nesudėtingais ir žmonėms Velykų laukimą primenančiais piešiniais. Savamokslių menininkų kūriniai džiugins ne tik Kroatijos miestus. Dviejų metrų aukščio kiaušiniais galės gerėtis ir kitų Europos šalių gyventojai. Šiais metais margučiai pasieks Bosniją ir Hercegoviną bei Vokietiją.

„Beveik nėra tokios Europos šalies sostinės, kurioje bent vienas mūsų projekto kiaušinis nebūtų eksponuotas: Budapeštas, Praha, Viena, Paryžius... Be to, kai kurie net pasiekė Amerikos žemyną. Prieš kelerius metus mūsų kiaušiniai buvo eksponuojami Niujorke ir Los Andžele“, – pasakojo Koprivnicos miesto seniūnas Darko Korenas.

Šiemet projektas švenčia dešimtmetį, todėl šia proga Kroatijos gyventojai turi galimybę pasigrožėti vieša paroda, kurioje galima išvysti net tuziną tokių margučių. Šie kiaušiniai pasižymi ne tik išskirtiniu dydžiu, bet ir tradiciniais kroatiškais raštais ar šalies kultūros istoriją pabrėžiančiais piešiniais. 

Tokia dovana prieš šešerius metus buvo įteikta ir Popiežiui Benediktui XVI, kai marginimo entuziastai lankėsi Vatikane. Organizatoriai žada projektą tęsti ir kitais metais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi