Veidai

2015.09.08 13:45

Kepsime duoną iš Lukiškių aikštėje užaugintų rugių?

LRT.lt2015.09.08 13:45

Vilniaus centre esančios Lukiškių aikštės pagrindiniame gėlyne bus pasodintos vasarinių rugių sėklos, kurios jau po kelių savaičių turėtų sudygti.

Vilniaus centre esančios Lukiškių aikštės pagrindiniame gėlyne bus pasodintos vasarinių rugių sėklos, kurios jau po kelių savaičių turėtų sudygti.

lgą laiką kėlusi neigiamas asociacijas su karčios istorinės praeities įvykiais, Lukiškių aikštė vilniečiams tampa vis mielesnė. Dabar miestiečiai čia galės ilsėtis apsupti rugių lauko. 

Iniciatyvos autorės UAB „Fazer Lietuva“ generalinio direktoriaus Mindaugo Snarskio teigimu, nedidelis rugių laukas minėtoje vietoje galėtų tapti ne tik puošmena, bet kartu ir simboliu, kurio reikšmę kiekvienas gali pasirinkti savaip. Rugiai – tai tautiškumas, tradicijos, atgimimas, jų bangavimas – ramybė, poilsis, įkvėpimas.

„Esame inovatyvūs senųjų tradicijų puoselėtojai ir skatintojai, todėl jau ne pirmą kartą visuomenę kviečiame į visiems pažįstamas žymias vietas pažvelgti kitaip. Prieš porą metų išskirtinai Kaunui sukūrėme pažintinį maršrutą „Džiaugsmo kelias“, kuris kauniečius bei miesto svečius vedžioja po žymias vietas centrinėje Kauno dalyje ir pasakoja jų istorijas.  Šiemet su drąsiu projektu – rugių lauku miesto centre, kreipėmės ir į Vilniaus savivaldybę. Džiaugiamės, kad projekto idėja sulaukė palaikymo ir pritarimo,“ – teigė M. Snarskis.

Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, projekto autoriai tikisi, kad rugių laukas taps vilniečių įkvėpimo šaltiniu, o kartu – kiekvienam leis stebėti duonos atsiradimo kelią.

Laukas pavadintas Jorės vardu, mat Lietuvoje nuo senų laikų balandžio 23 dieną minima Jorės šventė, paskatinusi rugių lauko idėją.

Dėl vėlyvo pavasario teko projektą atidėti, tačiau tikintis ilgos vasaros – banguojančiais javais planuojama mėgautis iki rugsėjo pabaigos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt