Veidai

2017.04.11 20:30

Tailando Naujųjų metų šventėje – vandens karas su drambliais

Viename seniausių Tailando miestų Ajutajoje vyksta kovos. Tiesa, jos draugiškos, o kovotojų ginklas – vanduo. Daugybė turistų, miesto gyventojų ir dramblių taškosi vandeniu minėdami tradicinius Tailando Naujuosius metus.

Išpuošti drambliai prisiurbia vandens į savo straublius, nutaiko juos į festivalio dalyvius ir apdovanoja nemokamu dušu. Vietiniai ir turistai atsako vandens čiurkšlėmis iš žaislinių vandens šautuvų. Taip tailandiečiai pradeda Naujųjų metų šventę. 

Šis festivalis, dar vadinamas Songkranu – viena populiariausių Tailando švenčių. Oficialiai ši šventė prasideda balandžio 13-ąją ir tęsiasi kelias dienas, bet kai kurie miestai, kaip Ajutaja, pradeda švęsti anksčiau.

„Neįmanoma to apibūdinti, tai nuostabu. Atvyksti čia ir pradedi vandens karą su drambliais. Visi juokiasi, groja muzika. Tikrai patariu čia atvykti, ypač į šį miestą“, – įspūdžiais dalijasi turistas Davidas Gray.

Nepaisant visų linksmybių, švęsdami tailandiečiai atranda laiko ir religinėms apeigoms bei maldoms, išreiškia pagarbą mirusiesiems ir susitinka su seniai matytais šeimos nariais.

Songkrano vandens karas laikomas vienu didžiausių vandens karų pasaulyje. Tailandiečiai tiki, kad vanduo nuplauna visas nesėkmes ir prišaukia sėkmę, tad kuo šlapesnis – tuo laimingesnis.