Veidai

2013.05.02 10:29

Didžiojoje Britanijoje keleivinis lėktuvas vos nesusidūrė su NSO

ELTA2013.05.02 10:29

Pranešama, kad Didžiojoje Britanijoje prie Glazgo oro uosto keleivinis lėktuvas gruodžio mėnesį vos nesusidūrė su neatpažintu skraidančiu objektu (NSO), informuoja BBC.

Pranešama, kad Didžiojoje Britanijoje prie Glazgo oro uosto keleivinis lėktuvas gruodžio mėnesį vos nesusidūrė su neatpažintu skraidančiu objektu (NSO), informuoja BBC.

Lėktuvas „Airbus A320“ gruodžio 2 dieną ruošėsi leistis Glazgo oro uoste Škotijoje, kai prasilenkė su neatpažintu objektu, kurio neužfiksavo radarai. Lėktuvo pilotai pranešė, kad susidūrimo pavojus buvo didelis.

Didžiosios Britanijos aviacijos incidentų tyrimo ataskaitoje teigiama, kad nepavyko nustatyti, koks tai buvo objektas. Lėktuvas „Airbus A320“ ruošėsi nusileisti, kai pilotai už maždaug 100 metrų pastebėjo neatpažintą objektą. Įgula nespėjo imtis jokių veiksmų, galinčių padėti išvengti susidūrimo, bet nelaimė neįvyko – neatpažintas objektas praskrido po keleiviniu lėktuvu. Abu lėktuvo pilotai sutaria, kad objektas buvo nedidelis, bet didesnis už balioną, mėlynos ir geltonos arba sidabrinės spalvos. Skraidančio objekto neužfiksavo nei lėktuvo, nei oro uosto skrydžių kontrolės radarai.

Paklaustas, ar tai galėjo būti sklandytuvas, ar kas nors panašaus, pilotas sakė, kad galbūt ten buvo ultralengvasis orlaivis. Tyrėjai ataskaitoje teigia, kad objektas tikriausiai nebuvo fiksuotus sparnus turintis orlaivis, sraigtasparnis ar karšto oro balionas, nes šiuos objektus būtų užfiksavę radarai. Meteorologinį balioną taip pat turėjo užfiksuoti radarai, be to, tokie balionai prie oro uostų neleidžiami. Neatmetama, kad objektas buvo sklandytuvas, bet tai mažai tikėtina dėl tuo metu vyravusio šalto oro ir prie oro uosto taikomų oro erdvės apribojimų. Be to, tyrėjai mano, kad įvairius sklandytuvus radarai taip pat turėtų aptikti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt