Naujienų srautas

Veidai2017.04.10 19:16

„Sothebys“ aukcione bus siūlomi brangiausi pasaulyje auskarai

ELTA 2017.04.10 19:16

„Sothebys“ aukcionų namuose gegužės 16 d. Ženevoje bus parduodami brangiausi auskarai pasaulyje, jie vertinami nuo 50,5 iki 68 mln. JAV dolerių. Kaip praneša aukcionų namai, pora auskarų sudaryti iš dviejų rečiausių deimantų.

Vienas iš jų vadinamas „Apolonu Žydruoju“ („The Apollo Blue“), jis sveria 14,54 karato ir yra vertinamas 38–50 mln. JAV dolerių. Jis priklauso aukščiausiai skaidrumo kategorijai – „be vidinių ir išorinių defektų“. Jo fizinis tipas IIb yra toks retas, jog jam priklauso vos iki 0,5 proc. išgaunamų pasaulyje juvelyrinių deimantų. Jis unikalus dar ir tuo, kad pasaulyje galima aptikti vos 0,1 proc. natūralių žydros spalvos deimantų.

Antrasis deimantas vadinamas „Artemidė Rožinis“ (The Artemis Pink). Taurusis akmuo, sveriantis 16 karatų, nėra toks skaidrus, nes turi labai smulkių intarpų. Jo fizinis tipas IIa taip pat retas, nors ir ne toks retas kaip „Apolono Žydriojo“ – jam priklauso apie 2 proc. išgaunamų deimantų. Būtent todėl deimanto vertė daugiau nei perpus mažesnė, tačiau vis dėlto siekia įspūdingą sumą: 12,5–18 mln. dolerių.

Aukciono namų tarptautinio juvelyrikos skyriaus pirmininkas Davidas Bennettas pareiškė, kad ši pora auskarų, pavadintų dėl savo grožio ir unikalumo senovės Graikijos dievais-dvyniais, „yra unikaliausi per visą aukcionų namų istoriją. Šie spalvoti deimantai itin reti, ir kiekvienas iš jų – pats savaime nuostabus akmuo. O kai drauge, jie tiesiog užgniaužia kvapą".

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi