Naujienų srautas

Veidai2017.04.08 12:35

Slovėnai siūlo modernius antkapius

Technologijos žengia ten, kur iki šiol tvyrojo kapų tyla. Slovėnijoje pristatyti modernūs, interaktyvūs antkapiai, kurie apie mirusiuosius gali pateikti įvairios informacijos. Pasak projekto Mariboro miesto kapinėse autorių, tokie antkapiai – pirmieji pasaulyje.

Pomirtinis gyvenimas perkeliamas į XXI amžių. Iš pirmo žvilgsnio naujo tipo antkapiai Slovėnijoje nesiskiria nuo tradicinių, kuriuose iškalta pagrindinė informacija apie mirusiuosius. Bet atsistojus prieš modernų antkapį, jis atgyja ir pradeda pasakoti įvairias istorijas.

„Tokie antkapiai gali parodyti jūsų nuotraukas ar filmą apie jus. Gali būti pateikta įvairi informacija: muzika, įrašytos kalbos, bet kas, ką norėsite apie save papasakoti. Jie turi jutiklius, tad kai prie jų nieko nėra, antkapiuose matoma tik žmogaus vardas, pavardė, gimimo ir mirties metai, o kai kas nors prie jo atsistoja, netrukus antkapis įsijungia ir pateikia parengtą informaciją“, – pasakoja  Saša Radovanovičius.

Antkapiai atsparūs vandeniui ir galimiems vandalų išpuoliams, tad tikinama, kad dėl jų ilgaamžiškumo baimintis nereikėtų. Pasak šių antkapių sumanytojų, jų idėja labiau vilioja vyresnius žmones, nes jaunimas ir taip apie save pateikia daug informacijos socialiniuose tinkluose.

Žadama, kad antkapius bus galima įsigyti artimoje ateityje, o jų kaina sieks iki 3000 eurų. Antkapių kūrėjai sako, kad į pomirtinį gyvenimą taip pat reikia investuoti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi