Naujienų srautas

Veidai2017.04.06 12:58

Grupė „Fusedmarc“ Izraelyje uždainavo su „Eurovizijos“ laimėtoja

Ramūnas Zilnys, lrytas.lt 2017.04.06 12:58

Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovausianti grupė „Fusedmarc“ poros dienų viešnagę Izraelyje baigė itin smagiai.

Pirmą sykį Izraelyje apsilankiusi grupė trečiadienį pasirodė koncerte „Israel Calling“, kuriame savo „eurovizines“ dainas dainavo atlikėjai iš beveik trisdešimties šalių.

Tokie renginiai, kuriuose „Eurovizijos“ dainininkai pristato savo kūrinius gerbėjams, bendrauja su žiniasklaida ir medžioja balsuotojų simpatijas, vyksta keliuose Europos miestuose – Rygoje, Amsterdame, Madride, Maskvoje, Londone. Jie vadinami neoficialiu tikrosios „Eurovizijos“ startu.

Pernai pirmą sykį Tel Avive surengtas koncertas sulaukė daug artistų komplimentų, todėl nuspręsta jį organizuoti kasmet.

Tel Avivo klube „Theatre“ surengtas koncertas tapo dvi dienas vykusių ekskursijų, pramogų ir darbų kulminacija – pasiklausyti „Eurovizijos“ atlikėjų susirinko pilna salė, renginys buvo tiesiogiai transliuojamas ir internetu.

Su savo šalių vėliavėlėmis į sceną žengusių dainininkų laukė staigmena – juos pristatė Izraelio žvaigždė Dana International, jau žinanti pergalės „Eurovizijoje“ skonį.

1998-aisiais šį konkursą laimėjusi transseksualė tuo metu sukėlė nemažą pasipiktinimą – dalis Izraelio gyventojų nesidžiaugė jos pergale ir net ragino boikotuoti šią artistę.

Tačiau tarp „Eurovizijos“ gerbėjų ji – tikra ikona, ir tai buvo visiškai akivaizdu klubo salėje, kurioje moteris buvo pasitikta labai garsiai.

Šių metų „Eurovizijos“ dalyviams teko užduotis kartu su žvaigžde sudainuoti jos pergalingą hitą „Diva“.

„Scenoje ji – miela, bet užkulisiuose – ne itin bendraujanti. Tikra diva“, – juokėsi „Fusedmarc“ narys Denisas Zujevas.

Tačiau priedainį kartu plėšė visi – tarp jų ir „Fusedmarc“ dainininkė Viktorija Ivanovskaja.

Izraelietiškų šokių dainininkus dar pamokiusi Dana International atsisveikino koketuodama – pažadėjo sirgti už juos visus, bet keliais procentais labiau – už šįmet Izraeliui atstovausiantį dainininką Imri. Būtent jis, savaime suprantama, sulaukė daugiausiai plojimų – pasirodžius jam, atrodė, kad nuo šėlsmo drebėjo klubo sienos.

Po Izraelio atstovų vaikų „Eurovizijoje“ ir konkursą parodijuojančių humoristų dueto į sceną žengė garsi šalies manekenė Galit Gutmann, kuriai buvo patikėta vesti šį „eurovizinį“ vakarą.

Kiekvienos šalies atstovai stengėsi pasirodyti kuo įmantriau – pavyzdžiui, šveicarų „Timebelle“ vokalistė prabilo apie savo rumunišką kilmę ir ragino visus skanduoti „Eurovizijos“ šūkį „švęskime įvairovę“. Latvių grupės „Triana Park“ vokalistė Agnesė Rakovska scenoje raitė keistus judesius ir žvilgsnius traukė raudonomis sportinėmis kelnėmis. Judrusis Moldovos grupės „Sunstroke Project“ saksofonininkas Sergejus Stepanovas, kurio pasirodymas „Eurovizijoje“ prieš septynerius metus tapo interneto hitu „Epic Sax Guy“, linksmino naujais šokio judesiais.

„Eurovizinę“ dainą „Rain Of Revolution“ atlikę „Fusedmarc“ sugebėjo išsiskirti iš minios – tiek muzikos skambesiu, tiek elgesiu scenoje.

Juodais akiniais žvilgsnį slepianti, ilgu raudonu lietpalčiu pasipuošusi V. Ivanovskaja nerodė jokio dirbtinio lipšnumo, o energinga Lietuvos grupės daina buvo nepanaši nė į vieną kitą šį vakarą.

„Kai pradėjau dainuoti, žmonės prie scenos išsižiojo, paskui pradėjo ploti. Panašu, kad jie nežinojo, ką manyti apie šį kūrinį. „Eurovizija“ – ne ta aplinka, kurioje esame pripratę būti, bet dėl to tik įdomiau. Žinoma, dar įdomiau būtų dainuoti koncerte, kuriame galėtume atlikti daugiau nei vieną dainą“, – po pasirodymo svarstė V. Ivanovskaja.

Lietuvos atlikėjai džiaugėsi Izraelyje jau spėję susibičiuliauti su Moldovos, Baltarusijos, Latvijos ir kitų šalių „eurovizininkais“.

„Patiko – daug žmonių, pokalbių, daug prašymų kartų nusifotografuoti. Turbūt panašiai bus ir „Eurovizijoje“ – tik visko dar daugiau. Patiko karštis, labai gardus maistas. Gal tik gaila, kad nespėjome Viduržemio jūroje išsimaudyti. Bet tikiu, kad čia dar sugrįšime – ypač norisi dar kartą aplankyti Jeruzalę“, – pasakojo V. Ivanovskaja.

„Iš čia keliausime į Amsterdamą, Madridą – tiek koncertų užsienyje per tokį trumpą laiko tarpą dar nesame turėję. Kol mes čia, Vilniuje verda darbas – baigiama kurti vaizdo instaliacija mūsų pasirodymui „Eurovizijoje“. Ten bus įspūdingų dalykų – pavyzdžiui, didelė dūžtanti širdis, visiškai kitoks apšvietimas“, – pridūrė D. Zujevas.

Kone pusmetį savo „eurovizinę“ dainą šlifavęs duetas po laimėtos atrankos toliau tobulino jos įrašą. Taip net kiek suerzindamas klausytojus – mat studijoje įrašytos dainos versijos iki šiol nebuvo įmanoma išgirsti ar įsigyti. Tačiau šią savaitę „Fusedmarc“ kūrinį jau jau pateikė radijo stotims. Neatsisakyta ir minties sukurti dainos vaizdo klipą – tačiau jis tikriausiai pasirodys jau po „Eurovizijos“. Į Kijevą grupė išvyks jau gegužės pradžioje, o iki tol suplanuota daugybė darbų.

Duetas atskleidė, kad jų įvaizdis „Eurovizijoje“, lyginant su nacionaline atranka, skirsis nedaug.

„Bus ta pati raudona suknelė, tik kiek patobulinta“, – žadėjo V. Ivanovskaja. „Eurovizijos“ antrajame pusfinalyje „Fusedmarc“ pasirodys gegužės 11-ąją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi