Naujienų srautas

Veidai2017.04.05 20:25

Kuboje prie vaikų užimtumo didinimo prisideda ir turistai

Nacionalinis sportas Kuboje yra beisbolas, tačiau futbolo populiarumas šioje šalyje auga įspūdingais mastais. Viena to priežasčių – socialiniai projektai, tokie kaip „Barriohabana“. Šio projekto tikslas – pasirūpinti žmonių laisvalaikiu, stiprinti bendruomenę bei taip pasirūpinti, kad neaugtų gatvėse.

Projekto finansinės galimybės ribotos, todėl turistai, pamatę vaikus žaidžiant futbolą, neretai nusprendžia prisidėti prie projekto.  

„Aš pirmą kartą tokioje šalyje, matau vaikus su skirtingais arba suplyšusiais batais, kartais ir basomis žaidžiančius futbolą. Pagalvojau, kad turiu ką nors padaryti. Galiu duoti tik nedidelę paramą, bet ji vis tiek bent kam nors bus naudinga. Visiems negaliu padėti, bet kažkam vis tiek padėjau ir dėl to jaučiuosi gerai“, – teigia turistas iš Vokietijos Robertas Emmerthas.

Kuboje viską kontroliuoja valstybė, todėl rengti socialinius projektus nėra paprasta. Projekto organizatoriai, kalbėdami su žurnalistais, atsargiai sako, kad jų tikslas – ne pakeisti valstybines institucijas, kurios dažnai yra bejėgės, o padėti joms pasiekti daugiau žmonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi