Veidai

2017.04.05 14:16

„Fusedmarc“ nuotykiai Izraelyje: maldos Jeruzalėje ir žingsniai raudonuoju kilimu

Ramūnas Zilnys, lrytas.lt2017.04.05 14:16

„Čia mums patinka viskas“, – nusijuokė grupės „Fusedmarc“ narys Denisas Zujevas. Grupė, kuri Lietuvai šįmet atstovaus „Eurovizijos“ dainų konkurse, pradėjo kelionių į užsienį maratoną – pirmąja stotele tapo Izraelis. 

„Eurovizijos“ konkursas Kijeve vyks gegužės 9–13 dienomis, tačiau daugiau nei 40 jame dalyvausiančių šalių atstovai prie renginio atmosferos pamažu pratinasi jau šį mėnesį. Londonas, Amsterdamas, Maskva, Madridas, Ryga, Tel Avivas – tai miestai, kuriuose vienas po kito vyksta specialūs renginiai, skirti artėjančiai „Eurovizijai“. Visų jų formulė panaši – konkurso dalyviai susirenka, surengia koncertą ir spaudos konferenciją, dalija interviu ir taip nušauna du zuikius. Pirmiausia tai – galimybė susipažinti su būsimaisiais konkurentais. Antra – proga plačiau prisistatyti žiniasklaidai, pareklamuoti savo dainą ir pasirodyti konkurso gerbėjams, kurie lemiamą vakarą tikrai bus prie televizorių ir balsuos. 

Iš visų pasiūlytų renginių „Fusedmarc“ pasirinko tris – Olandijoje, Ispanijoje ir Izraelyje. Pirmiausia grupė nukeliavo į Tel Avivą, kur šiuo metu vyksta antrus metus surengta šventė „Israel Calling“.

Į ją susirinko atlikėjai iš 28 „Eurovizijoje“ dalyvaujančių šalių – Prancūzijos, Austrijos, San Marino, Juodkalnijos, Latvijos, Moldovos ir kitų. Lietuva „Israel Calling“ dalyvauja antrą sykį – pernai čia savo dainą pristatė Donatas Montvydas. Viduržemio jūros dvelksmas, trisdešimties laipsnių karštis ir iki smulkmenų suplanuota programa – Izraelis „eurovizininkus“ pasitiko svetingai.

R. Zilnio (lrytas.lt) nuotr.

Vėlų pirmadienio vakarą į Tel Avivą atvykę „Fusedmarc“ nariai D. Zujevas ir Viktorija Ivanovskaja laiko dykinėti neturėjo – jau ankstų antradienio rytą kartu su kitais renginio dalyviais keliavo į Jeruzalę, kur praleido visą dieną. Šventajame mieste muzikantų laukė išsami ekskursija – jie apžiūrėjo Jeruzalę nuo Biblijoje minimo Alyvų kalno, senamiestį, žengė Kryžiaus keliu.

Didžiausią įspūdį „Fusedmarc“ (ir ne tik jiems) paliko apsilankymas prie Raudų sienos ir jos tuneliuose. Prie sienos, kaip ir milijonai kitų šioje vietoje apsilankančių žmonių, muzikantai pasimeldė ir paliko raštelius su savo troškimais.

„Ką parašiau? Turbūt paslaptis, bet kaip ir visi – prašiau gėrio, ramybės, teigiamos energijos. Apie muziką ir „Euroviziją“ – irgi, pačioje raštelio pabaigoje. Ypatinga vieta, čia tikrai jaučiasi, kad kažkas kitaip. Meldžiantis šalia moteris pradėjo garsiai raudoti, pakėliau akis – tiesiai virš galvos balandis pakilo ir nuskrido. Norėtųsi čia praleisti daugiau laiko – šiandien viską pamatėme labai trumpai. Bet labai įdomu, nes Izraelyje iki šiol neteko būti“, – sakė dainininkė V. Ivanovskaja.

Paskutinė ekskursijos stotelė – turistų ir maldininkų gausiai lankoma Kristaus kapo bažnyčioje, kur, tikima, buvo nukryžiuotas, palaidotas ir prisikėlė Jėzus. Bažnyčios erdves „Fusedmarc“ tyrinėjo susižavėjimo kupinais žvilgsniais – V. Ivanovskaja padarė daugybę nuotraukų, kartu su savo mylimuoju ir bendražygiu D. Zujevu pasimeldė prie Patepimo akmens.

R. Zilnio (lrytas.lt) nuotr.

Dar nespėjus susidėlioti įspūdžiams, muzikantai buvo nuvežti į Herclijos miestą prie Viduržemio jūros, kurio uoste vakare surengtas iškilmingas „Israel Calling“ dalyvių priėmimas. Kartu su būsimais konkurentais „Fusedmarc“ nariai žengė raudonuoju kilimu, ant kurio vyravo labai eklektiškas stilius. 

Vieni muzikantai pasipuošė jaunatviškais rūbais, kiti – rokeriškais drabužiais, treti – kostiumais ar smokingais. V. Ivanovskaja ant kilimo žengė, pasipuošusi juodu sijonu ir palaidine, o D. Zujevas – kelnėmis ir striuke.

Dainininkės žvilgsnį dengė akiniai nuo saulės – ne dėl stiliaus, o dėl to, kad atlikėjos viena akis paraudusi dėl infekcijos.

„Raudonajam kilimui ypatingai nesiruošėme, mes daugiau galvojame apie muziką, o ne apie apdarus“, – pripažino muzikantai. „Smagu, pirmas raudonasis kilimas mūsų gyvenime. Anksčiau tokiu tik namie vaikščiojome. Lendame iš šešėlio į šviesą“, – juokėsi V. Ivanovskaja. Į vakarėlį atvykusi Lietuvos grupė sulaukė ne tik Izraelio ir užsienio žurnalistų, bet ir Lietuvos ambasadoriaus Edmino Bagdono dėmesio. 

R. Zilnio (lrytas.lt) nuotr.

Susipažinti ir sėkmės palinkėti atvykusiam ambasadoriui „Fusedmarc“ sakė tą patį, ką ir žiniasklaidai – Izraelis jiems paliko puikų įspūdį, o į Kijevą vyks kovoti dėl pergalės. Dueto daina „Rain Of Revolution“, regis, jau įsiminė ir „Eurovizijos“ gerbėjams – prašydami autografų ir asmenukių, jie niūniavo lietuvių kūrinį.

Vakarėlyje visų atvykusių „eurovizininkų“ laukė vaišės, Herclijos mero sveikinimas ir muzika – pasirodymus surengė keli Izraelio atstovai ankstesnių metų suaugusiųjų ir vaikų „Eurovizijoje“. Daugiausiai dėmesio, be abejo, gavo Izraelio atstovas – 25-erių dainininkas Imri. Tačiau į sceną buvo pakviestas ir Austrijos dainininkas Nathanas Trentas – mat antradienį jis šventė 25-ąjį gimtadienį. Įsilinksminę „Eurovizijos“ dalyviai jam sudainavo „su gimimo diena“.

Vakarėlis baigėsi aistringais šokiais pagal didžiausius „Eurovizijos“ hitus. Į Izraelį muzikantai susirinko ne tik pramogauti – trečiadienio rytą surengė spaudos konferenciją šalies žiniasklaidai, o vakare atliks savo konkursines dainas Tel Avivo „Theatre“ klube.