Veidai

2017.03.30 12:06

Piliakalniai, kuriuos privalote pamatyti šiais metais

LRT.lt 2017.03.30 12:06

Prasidedant šiltajam sezonui Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM kartu su portalu pamatykLietuvoje.lt išrinko 30 išskirtinių piliakalnių Lietuvos saugomose teritorijose ir kviečia juos aplankyti šiais – Piliakalnių – metais.

Visa informacija apie siūlomą trisdešimtuką pateikiama specialiai sukurtoje interneto svetainėje su žemėlapiu, kuria patogiai galima naudotis ir išmaniuoju telefonu. 

Taip pat visą siūlomą sąrašą galima atsisiųsti į išmaniojo telefono navigacijos programėlę. Taip piliakalnių nuotraukos, aprašymai ir jų vietos žemėlapyje bus pasiekiamos net ir ten, kur nėra interneto ryšio.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba kviečia ne tik aplankyti piliakalnių TOP 30, bet ir balsuojant internetu išrinkti gražiausią Lietuvos piliakalnį. Už jį galima basuoti ČIA.

Gražiausio piliakalnio Lietuvos saugomose teritorijose rinkimai vyks iki šių metų gegužės 31 dienos. Savo balsą galite atiduoti už nominuotųjų sąraše esančius piliakalnius arba pasiūlyti savo kandidatą. Suskaičiavus balsavimo rezultatus, gražiausias Lietuvos saugomų teritorijų piliakalnis bus paskelbtas birželio 1 dieną. 

Seimas 2017-uosius paskelbė Piliakalnių metais. Pats tinkamiausias būdas paminėti šiuos ypatingus metus – dažniau įtraukti piliakalnius į savo kelionių po Lietuvą maršrutus.

Nors Lietuvoje turime daugiau kaip 900 piliakalnių, tačiau tik nedidelė dalis jų yra pritaikyti lankymui. Daugiausia sutvarkytų piliakalnių yra saugomose teritorijose, rašoma pranešime spaudai.