Naujienų srautas

Veidai2017.03.27 12:41

Įdomiausi faktai apie Smurfus: koks tikrasis žmogeliukų ūgis?

LRT.lt 2017.03.27 12:41

Kažin, ar yra dar likę tokių, kurie nebūtų nieko girdėję apie Smurfus? Šiems legendiniams melsviems herojams kitąmet sukaks 60 metų. Belgijoje „gimę“ maži nuoširdūs žmogeliukai, jaukiai gyvenantys iš grybų pasidarytuose nameliuose, jau seniai užkariavo viso pasaulio vaikų širdis ir vėl grįžta į kino teatrus su naujais nuotykiais.

Ar žinojote, jog Smurfų pavadinimas gimė belgų menininkui pamiršus žodį „druska“? O kokio iš tiesų šie herojai ūgio? Kokia tampa jų spalva, kai sulaiko kvėpavimą? Kodėl daugiausiai diskusijų kelia baltos jų kepuraitės? Artėjančio jubiliejaus bei premjeros proga surinkome įdomiausius ir mažai kam žinomus faktus apie Smurfus, rašoma pranešime žiniasklaidai.

– Kaip gimė pavadinimas „Smurfai“? Vieną dieną belgų menininkas Pierre`as Cullifordas, geriau žinomas Peyo pseudonimu, pietavo su bičiuliu. Norėdamas paskaninti savo maistą druska, jis užmiršo jos pavadinimą ir bičiulio paprašė paduoti jam „schtroumpf“. Juokdamasis draugas menininkui atsakė: „štai tavo schtroumpf. Kai baigsi schtroumpfinti, paschtroumpfink tai atgal“. Ir šis juokelis tapo idėja naujiems herojams gimti, kuriuos Peyo pavadino „les Schtroumpfs“. Tačiau amerikoje niekas šio pavadinimo nebūtų perskaitęs, todėl mėlynieji žmogeliukai tapo Smurfais.

– Animaciniais herojais Smurfai tapo tuomet, kai NBC vadovas pastebėjo savo dukterį, žaidžiančią su Smurfų lėle.

– Smurfų autorius ne kartą yra sakęs, jog tikrasis Smurfų ūgis prilygsta trims obuoliams.

– Daugiausiai diskusijų yra sukėlusios baltos Smurfų kepurės. Nors iš tiesų jos kilusios iš senovės Romos laikų ir vadinamos frygų kepurėlėmis, tapusiomis revoliucijos bei išsivadavimo simboliu, daug kas ilgą laiką bandė įrodyti, jog tai Kukluksklano ženklas.

– Žinote, kokia spalva „nusidažo“ smurfas, kai sulaiko kvėpavimą? Jis tampa violetiniu.

– Peyo buvo sukūręs gerokai daugiau Smurfų personažų, kurie vėliau nepateko į eterį. Tai buvo Finansininkas Ssmurfas, Alchemikas, Mango Smurfas, Navigatorius ir kt. Iš pradžių Peyo buvo sukūręs 99 smurfus, tačiau vėliau pridėti nauji personažai, kad vaikams neatsibostų.

– Manote, jog realiame gyvenime Smurfai neegzistuoja? Tuomet susipažinkite su Paulu Karasonu, tikra Tėtušio Smurfo versija. Šio vyro oda iš lėto virto melsva, nes jis, besigydydamas dermatitą, ėmė vartoti namų gamybos koloidinį sidabrą. Nuo jo susirgo argiroze. Serganti šia liga, oda įgauna melsvą atspalvį. P. Karasonas mirė 2013 m.

– Su Smurfais yra susijęs ne vienas pasaulio Guinnesso rekordas. Pavyzdžiui, 2009 m. D. Britanijoje į vieną naktinį klubą susirinko 2510 žmonių, apsirengusių Smurfais. Tam, kad užfiksuotų šį gerbėjų rekordą, jie turėjo nuo pat galvos iki kojų būti melsvi ir neparodyti jokio odos spalvos lopinėlio.

– Smurfų kūrėjai ne kartą kaltinti seksizmu dėl to, kad visi herojai yra vyriškos lyties, o tarp jų – tik viena Smurfytė.

– Smurfų teminė daina, kurią sukūrė Pierre`as Kartneris, pakilo į muzikinių topų viršūnes net šešiolikoje šalių.

– Nors jie mažyčiai, tačiau gali gyventi šimtus metų. Tai rodo faktas, kad šešioliktame serialo sezone Senelis Smurfas grįžta iš 500 metų trukusios kelionės aplink pasaulį.

Organizatorių nuotr.

Naujausias trimatis filmas „Smurfai: Pamirštas kaimelis“ pasakos apie tai, jog magijos apsaugotame savo kaimelyje gyvenantys Smurfai, kurie niekad pernelyg nesiveržė ieškoti nuotykių, prisimins legendą apie Pamirštąjį kaimelį. Nuotaikingas ir šį kartą jau pilnai animacinis filmas visai šeimai „Smurfai: Pamirštas kaimelis“ Lietuvoje pradedamas rodyti kovo 31 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi