Naujienų srautas

Veidai2017.03.25 22:30

Patagonija: Čilei padovanotas išskirtinės gamtos kraštas

Pietų Amerikos regionas žemyno pietuose, įsispraudęs tarp dviejų vandenynų, žavi nepaprasta gamta. Ją apsaugoti prieš tris dešimtmečius ėmėsi amerikiečių milijardierių pora, supirkinėjusi žemes ir norėjusi kurti parkus. O dabar nusprendė milžiniškus plotus padovanoti valstybei.

Vešlia Patagonijos pieva žengianti Čilės prezidentė džiaugiasi dovana, kokios šalis dar nėra gavusi. Daugiau kaip 400 tūkstančių hektarų žemės Čilei padovanojo amerikiečio filantropo našlė.

„Po ištisų mėnesių bendro darbo, turime puikių žinių mūsų šaliai, taip pat pagerbiame Douglaso Tompkinso dosnumą ir meilę gamtai, žinoma, ir Kristine`os bei jos komandos“, – sako Čilės prezidentė Michelle Bachelet.

Milijardierius gamtosaugininkas, įkūręs porą visame pasaulyje garsių drabužių prekės ženklų, į Čilės Patagonijos regioną atsikraustė 1990-aisiais. Tuo metu Čilė kaip tik vadavosi iš kone du dešimtmečius trukusios Augusto Pinocheto karinės diktatūros. Amerikietis su žmona ėmė supirkinėti didelius žemės plotus Čilėje ir kaimyninėje Argentinoje, norėdami kurti parkus ir apsaugoti unikalią Patagonijos regiono gamtą. Kristine Tompkins, dovanodama žemę valstybei, sako vykdanti velionio vyro valią ir tikisi, kad poelgis taps pavyzdžiu kitose šalyse.

Daugiau apie tai – reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi